27 Okt 2018 - 19:00ŠD POLZELA

HOPSI POLZELA : HELIOS SUNS 68:52 (19:13, 23:10, 16:7, 10:22)
Atanacković 17 (7 skokov), Rotar 16, Benson in Borse (9 skokov, 5 asistenc) po 10; Šalić 12, Smodiš 9, Gajić (17 skokov) in Besedić (5 skokov) po 8.
STATISTIKA

Hopsi so na drugi domači tekmi v sezoni lovili in na koncu tudi prepričljivo ujeli prvo zmago. Do danes so bili edini ob Iliriji še brez nje, zdaj pa so premagali Domžalčane, ti so sicer dobili obe medsebojni tekmi v prejšnji sezoni.

Odločilna za zmago domačih sta bili odlična druga četrtina, ki so jo dobili za 13 točk (23:10), ter prav tako tretja, v kateri so dobili le sedem točk in tekmecem pobegnili na takšno razdaljo, da jih ti kljub pritisku v zadnjem delu niso mogli več ujeti.

Ko se Domžalčani prebudili, je bilo pri izidu 58:30 po 30 minutah že prepozno za preobrat, domači so si takrat lahko privoščili tudi bolj sproščen pristop, tako da je Helios le nekoliko ublažil poraz na končnih -16.

Domači so imeli tokrat štiri razpoložene igralce z več kot desetimi točkami, najbolj učinkovita pa sta bila na koncu Simo Atanacković s 17 in Tjaž Rotar s 16. Pri gostih je bil edini, ki je tekmo končal z dvoštevilčnim dosežkom, Đoko Šalić z 12 točkami.

V naslednjem kolu bodo Hopsi 30. oktobra gostovali pri Krki, Helios Suns pa 3. novembra gostili Šentjur.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzele:
Današnja tekma je bila tekma obrambe. Minuli teden smo ogromno delali na igri v obrambi, saj smo prvi tekmi izgubili predvsem zaradi slabe igre v obrambi. Petintrideset minut smo odigrali res dobro, v zadnjih minutah pa nam je popustila zbranost, kar so gostje izkoristili in znižali našo visoko prednost. Čestitam fantom za borbenost in upam, da bomo tudi v nadaljevanju prvenstva igrali s takšno energijo.

Jovan Beader, trener Helios Suns:
Več kot zaslužena zmaga Hopsov, ki so imel pod kontrolo celotno tekmo. Mi smo trenutno v nekakšnem psihološkem krču, kar se kaže tudi v 14 zgrešenih prostih metih. Prvi cilj, ki ga imamo, je da sestavimo naše glave in najdemo izhod iz te krize.