17 Nov 2018 - 19:00ŠD Polzela

6. krog liga Nova KBM

HOPSI POLZELA — ŠENTJUR 74:60
(13:14, 19:17, 18:16, 24:13)

Športna dvorana na Polzeli. Gledalcev 500. Sodniki: Blaž Zupančič (Ljubljana), Edo Javor (Ljubljana), Milanko Milanovič (Kranj)

HOPSI POLZELA: Burgett 22, Benson 4 (2:2), Rotar 8, Copot, Dragan 5 (0:2), Borse 3, Godler 3, Atanacković 6 (1:3), Bukovič, Vasilić 6 (0:2), Jack 17 (1:3), Zmrzlak. Trener: Boštjan Kuhar.

ŠENTJUR: Konjević 8 (2:3), Strmčnik 2, Jereb 6 (1:2), Krušič 2, Pešić 11 (5:6), Vrhovšek, Jurček 11, Čigoja 5, Ledl, Naprudnik, Harmon 5, Ahmedović 10. Trener: Jakša Vulić.

PROSTI METI: Hopsi 4:12, Šentjur 8:11
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 21, Šentjur 20.
PET OSEBNIH NAPAK: Vasilić (35), Pešić (39).
SKOK: Hopsi 39 (Jack 9), Šentjur 41 (Ahmedović 10)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 8:27 (Burgett 4, Dragan 1, Borse 1, Godler 1, Atanacković 1).
Šentjur (Jereb 1, Jurček 1, Čigoja 1, Harmon 1)

Hopsi so v izrednem vzdušju dobro napolnjeni dvorani na Polzeli, povsem zasluženo prišli do tretje prvenstvene zmage proti neugodni ekipi Šentjurja, ki je rumeno-modrim večji del tekme dihala za ovratnik.
Hopsi so odlično začeli, povedli 8:3, nato pa se je igra čete trenerja Boštjana Kuharja v napadu ustavila, gostje so do konca prve četrtine rezultat preobrnili v svoj prid in povedli za točko. Domači so drugo četrtino odprli slabo, gostje so s trojko američana Harmona povedli s 21:16, kar je bila tudi najvišja prednost Šentjurja na tekmi. V domači vrsti je bil napadalno razpoložen le Austin Burgett, ki je v prvem polčasu dosegel 14 točk. Gostje so v drugi četrtini vseskozi vodili, prednost Hopsom na velikem odmoru pa je s trojko z desetih metrov prinesel mladi Nik Dragan. Tretja četrtina je minila v izenačeni igri, Hopsi so dve minuti in pol pred koncem tretjega dela tekme povedli 45:40, prednost rumeno-modrih je pred zadnjimi desetimi minurami znašala tri točke (50:47). V zadnjih desetih minutah so na parketu prevladovali Hopsi, razigral se je Donovon Jack, ki je zaprl prostor pod obročem, v napadu pa je v zadnji četrtini dosegel 13 točk in jeziček na tehnici prevesil v domačo korist. Hopsi so sredi zadnje četrtine vodili za trinajst točk, prednost pa so predvsem z odlično igro v obrambi zlahka zadžali do konca tekme.
Prvi strelec Hopsov je bil Austin Burgett, ki je dosegel 22 točk in dodal 6 skokov in 5 podaj, Donovon Jack je dodal 17 točk in 9 skokov, velja omeniti Tjaža Rotarja, ki je najboljšega strelca lige Davora Konjevića spustil na vsega osem doseženih točk, odlično je v vlogi organizatorja igre odigral Sebastjan Borse. V vrstah gostov je bivši košarkar Hopsov Emir Ahmedovič dosegel 10 točk in dodal 10 skokov.

Boštjan Kuhar (trener Hopsov):
Nocoj smo z borbeno igro in boljšo obrambo v drugem polčasu naredili preobrat ter tekmo prevesili v sigurno končnico. Kljub temu, da smo znova slabo izvajali proste mete in smo zgrešili nekaj čistih polaganj, smo uspeli premagati goste iz Šentjurja. Hvala bučni podpori navijačev, ki so nas znova ponesli do zmage.