08 Dec 2018 - 19:00ŠD Polzela

Liga Nova KBM, 8.Krog

HOPSI POLZELA — ŠENČUR 99:76
(28:16, 28:15, 18:21, 25:14)

Športna dvorana na Polzeli. Gledalcev 300. Sodniki: Sašo Petek (Maribor), Marko Vučkovič (Maribor), Damjan Gajšek (Podčetrtek).

HOPSI POLZELA: Burgett 16 (2:2), Benson 13 (1:2), Rotar 9, Copot, Dragan 3 (1:2), Borse 3 (1:2), Godler, Atanacković 24 (0:1), Bukovič, Vasilić 9 (1:2), Jack 22 (0:1), Zmrzlak. Trener: Boštjan Kuhar.

ŠENČUR: Marković, Novak 5, Morina 6, Murić 6 (1:2), Rizvić 9 (1:2), Zadnik 2 (2:2), Martinčič 2, Pavić 17 (5:6), Sejfić 11 (3:3), Popadić 12 (2:3), Stubljar, Pavković 6. Trener: Rade Miljanović.

PROSTI METI: Hopsi 6:12, Šenčur 14:18
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 22, Šenčur 20
PET OSEBNIH NAPAK: Borse (23)
SKOK: Hopsi 34 (Burgett 9), Šenčur 33 (Murić 5, Rizvić 5)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 13:26 (Burgett 4, Jack 4, Rotar 3, Atanacković 2)
Šenčur 6:23 (Popadić 2, Pavković 2, Novak 1, Murić 1)

Hopsi so povsem zasluženo vknjižili četrto prvenstveno zmago, odlična košarka, odličen met za tri točke, borbenost in vrsta atraktivnih zabijanj, vse to so ponudili rumeno-modri na izredno pomembni tekmi osmega kroga Lige Nova KBM.
Prve minute so minile v izenačeni igri, v četrti minuti je bil rezultat izenačen na 9, potem pa je sledila serija Hopsov, z delnim izidom 15:0 so rumeno-modri povedli 24:9, na prvem odmoru so imeli Hopsi + 12 (28:16). V drugi četrtini so se gostje po seriji točk Smiljana Pavića približali Hopsom na devet točk zaostanka, odgovoril je z dvema trojkama Donovon Jack in Hopsi so na velik odmor odšli s prednostjo petnajstih točk. V tretji četrtini se je v domači vrsti razigral najboljši posameznik tekme Simo Atanacković, Hopsi so v 26 minuti vodili 68:48, minuto kasneje so rumeno-modri vodili 71:50, nato pa so gostje v dobri minuti z delnim izidom 10:0 prednost Hopsov zmanjšali na 71:60, pred zadnjimi desetimi minutami so imeli Hopsi 12 točk prednosti. Gostom iz Šenčurja je na začetku zadnje četrtine uspelo zaostanek znižati pod deset točk (74:65), nadaljevanje pa je povsem pripadlo odličnim Hopsom, ki so prednost z atraktivnimi akcijami večali iz minute v minute, na koncu pa se povsem zasluženo veselili četrte prvenstvene zmage.
V domači vrsti je blestel Simo Atanacković, ki je odigral najboljšo tekmo sezone (24 točk, 7 skokov, 4 ukradene žoge), dvojni dvojček je v svojo statistiko postavil Casey Benson (15 podaj in 13 točk), Donovon Jack je v zmago Hopsov dodal 16 točk, 9 skokov in 3 podaje, Tjaž Rotar je dosegel 9 točk, prav tako 9 točk je dodal Milojko Vasilić, ki je z dvema zabijanjema dvignil dvorano na noge.
Pri gostih je bil najučinkovitejši kapetan Smiljan Pavić, ki je dosegel 17 točk in dodal 4 skoke.

Boštjan Kuhar (trener Hopsov):
Ključ današnje zmage zelo pomembne zmage je bila agresivna obramba po celem igrišču, odličen met za tri točke, borbenost in dober skok. Seveda ne morem mimo naših zvestih navijačev, ki so nam dali dodatno energijo. Verjamem, da so bili gledalci zadovoljni s prikazano igro in upam, da bo tako tudi v nadaljevanju sezone.

Rade Miljanović (trener Šenčurja):
Zaslužena zmaga Hopsov. Mi smo želeli tekmo dobiti z napadom in tako na gostovanjih ne gre. Morali bi igrati veliko bolj čvrsto v obrambi in skoku.