HOPSI 90 - 100 ROGAŠKA
12 Feb 2019 - 19:00ŠD Polzela

HOPSI POLZELA — ROGAŠKA 90:100
(21:23, 16:31, 27:23, 26:23)

Polzela. Športna dvorana. Gledalcev 300. Sodniki: Matej Boltauzer (Maribor), Matej Špendl (Maribor), Edo Javor (Ljubljana).

HOPSI POLZELA: Burgett 4 (0:1), Benson, Dragan 12 (0:1), Rotar 9, Copot 7 (4;4), Čebular, Borse 10 (2:2), Godler 19 (1:2), Atanacković 9 (2:3), Vasilić, Jack 12, Zmrzlak 8 (1:1). Trener: Boštjan Kuhar.

ROGAŠKA: Kosič 8 (2:2), Davis 13 (1:1), Božak 8 (4:4), Mijović, Čevizović 3, Šantelj 5 (1:1), Pajić 13, Sarajlija 17 (2:2), Knežević 7 (1:2), Durnik 15 (1:1), Vašl 11. Trener: Damjan Novaković.

PROSTI MET: Hopsi 10:14, Rogaška 12:13
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 15, Rogaška 21
SKOK: Hopsi 30 (Dragan 8), Rogaška 29 (Mijović 5)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 10:25 (Godler 4, Borse 2, Rotar 1, Copot 1, Atanacković 1, Zmrzlak 1)
Rogaška 12:28 (Sarajlija 5, Vašl 3, Kosič 2, Čevizović 1, Pajić 1)

Tekmo brez pravega rezultatskega naboja, saj sta si obe ekipi že pred zadnjim krogom zagotovili uvrstitev v ligo za prvaka, so po odlični drugi četrtini dobili gostje iz Rogaške Slatine. Hopsi so zaradi poškodb nastopili brez Caseya Bensona, Sandija Čebularja in Milojka Vasilića, zato pa so priložnost da pokažejo svoje znanje s strani trenerja Hopsov Boštjana Kuharja dobili mladi upi polzelske košarke, Nik Dragan, Nejc Zmrzlak in Jan Copot. Vsi trije so priložnost odlično izkoristili, Nik Dragan je bil blizu dvojnega dvojčka, saj je dosegel 12 točk, dodal še osem skokov in tri podaje. Nejc Zmrzlak je dosegel 8 točk in 3 podaje, Jan Copot pa je dosegel 7 točk in dodal skok in podajo.
Zmagovalca je odločila slaba druga četrtina Hopsov, na drugi strani so slatinčani v drugi četrtini dosegli sedem trojk, v prvem polčasu kar deset. Gostje so si do polčasa priigrali 17 točk prednosti, nepopustljivi polzelani pa so tri minute pred koncem prišli na vsega pet točk zaostanka (88:93). V zadnji četrtini je blestel domači kapetan Uroš Godler, ki je v zadnjih desetih minutah dosegel 17 točk, od tega štiri trojke. Hopsi so tako z desetimi zmagami in osmimi porazi prvi del prvenstva končali na petem mestu, Rogaška pa je s zmago več tretja. Liga za prvaka se začne drugega Marca, Hopsi pa bodo prvo tekmo odigrali doma, njihov nasprotnik pa bo vodilna ekipa prvega dela prvenstva Sixt Primorska.

Boštjan Kuhar (trener Hopsov):
Danes smo počivali igralce ki so poškodovani, zato smo večino tekme igrali s tremi mladinci. Mladi so pokazali nekaj napredka in upam, da bodo v prihodnosti okostje naše ekipe. Navijačem se zahvaljujem za podporo v prvem delu prvenstva in jih vabim tudi na tekme v ligi za prvaka, kjer bomo igrali bolj agresivno in vsako tekmo šli na zmago. Še prej nas čaka finalni turnir pokala Špar, na katerem bomo ob pomoči naših navijačev poskušali odigrati čimboljše.