HOPSI 83 - 61 HELIOS
23 Apr 2019 - 19:00ŠD Polzela

HOPSI POLZELA — HELIOS 83:61
(27:15, 20:19, 25:17, 11:10)

Polzela. Športna dvorana. Gledalcev 200. Sodniki: Blaž Zupančič (Ljubljana), Edo Javor (Ljubljana), Domen Krajnc (Limbuš).

HOPSI POLZELA: Burgett 12, Benson 2, Dragan 8, Rotar 10, Copot, Čebular 11 (4:4), Borse 2, Godler 3, Atanacković 19 (5:5), Vasilić, Jack 16 (0:1), Zmrzlak. Trener: Boštjan Kuhar.

HELIOS SUNS: Pašajlić 8 (0:2), Gajić 4, Fon 9, Bratec 4, Oman 6 (1:2), Maček, Tratnik 6 (1:3), Močnik 7 (2:2), Jogan, Mahkovic, Besedić 11 (0:2), Strel 6 (1:1). Trener: Dejan Jakara.

PROSTI METI: Hopsi 9:10, Helios 5:12
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 15, Helios 16.
SKOK: Hopsi 39 (Dragan 6, Atanacković 6), Helios 41 (Pašajlić 5, Besedić 5, Strel 5)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 8:23 (Burgett 2, Rotar 2, Atanacković 2, Čebular 1, Godler 1)
Helios 6:28 (Fon 1, Oman 1, Tratnik 1, Močnik 1, Besedić 1, Strel 1)

Hopsi so z zmago proti Heliosu osvojili končno tretje mesto v Ligi za prvaka, njihov nasprotnik v četrtfinalu play offa pa bo prav Helios.
Tekma, ki je pravi tekmovalni naboj imela le za Hopse, je že v samem začetku šla v smer domačinov, saj so po začetnem in edinem vodstvu Heliosa s 3:0, z delnim izzidom 11:0 prišli do vodstva 11:3, do konca prve četrtine so si varovanci trenerja Boštjana Kuharja priigrali 12 točk prednosti. Prednost Hopsov se je iz minute v minuto višala, v 25. minuti so rumeno-modri vodili za 21 točk (61:40), dve minuti pred koncem tretje četrtine so Hopsi povedli 70:43 in ob porazu Krke v Kopru je bilo znano, da so Hopsi Ligo za prvaka končali na odličnem tretjem mestu.
V domači ekipi je blestel Simo Atanacković, ki je v nekaj več kot desetih minutah na parketu, dosegel 19 točk in dodal 6 skokov. Donovon Jack je v svojo statistiko vpisal 16 točk in 6 skokov, Austin Burgett je dosegel 12 točk in dodal 4 skoke in 4 podaje. Pri Heliosu je bil edini z dvomestnim številom točk Jure Besedić (11 točk in 5 skokov).

Boštjan Kuhar (trener Hopsov):
“Tekma je za nas imela večji pomen kot za ekipo Heliosa, zato tudi večji motiv z naše strani. Čestitam igralcem za osvojeno tretje mesto, navijačem pa veliki hvala za podporo skozi celo sezono.”

Dejan Jakar (trener Heliosa):
“Čestitke Hopsom za zmago in osvojeno tretje mesto s katerim so presenetili vse. S Hopsi se bomo ponovno srečali v četrtfinalu, po mojem mnenju bodo to povsem drugačne tekme. Med nami ni kakšnih večjih neznank, odločil bo boljši dan katere od ekip.”