HOPSI 82 - 95 HELIOS
30 Apr 2019 - 19:00ŠD Polzela

HOPSI POLZELA — HELIOS SUNS 82:95
(25:27, 16:24, 23:24, 18:20)

Polzela. Športna dvorana. Gledalcev 400. Sodniki: Milan Nedović (Kranj), Boris Krejić (Kranj), Damjan Gajšek (Podčetrtek)

HOPSI POLZELA: Burgett 16, Benson 8 (3:4), Dragan 7 (1:3), Rotar 10 (2:2), Copot, Čebular 13 (6:7), Borse, Godler, Atanacković 3 (3:4), Vasilić 19 (2:4), Jack 6 (2:2), Zmrzlak. Trener: Boštjan Kuhar.

HELIOS SUNS: Pašajlić 26 (6:6), Gajić 12 (3:3), Klavžar, Fon 3, Bratec 5, Oman 2, Tratnik 15 (0:2), Močnik 11, Jogan, Mahkovic 15 (8:10), Besedić 6 (2:2), Strel. Trener: Dejan Jakara.

PROSTI METI: Hopsi 19:26, Helios 19:23
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 24, Helios 20
TEHNIČNA OSEBNA NAPAKA: Borse (28), Močnik (28), Besedić (35).
SKOK: Hopsi 36 (Burgett 8), helios 32 (Mahkovic 10)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 5:20 (Burgett 2, Benson 1, Čebular 1, Vasilić 1)
Helios 14:32 (Pašajlić 6, Tratnik 3, Gajić 1, Fon 1, Bratec 1, Močnik 1, Mahkovic 1)

Hopsi so na pomembni, prvi tekmi četrtfinala Lige Nova KBM prikazali najslabšo predstavo v letošnji sezoni in dovolili Heliosu, da bo na svojem parketu v Domžalah imel tekmo za polfinale.
Po izenačeni prvi četrtini je nadaljevanje pripadlo gostom iz Domžal, ki so Hopsom, ki so bili med najboljšimi obrambnimi ekipami prvenstva, v prvem polčasu nasuli kar 51 točk, nezaustavljiv je bil Igor Tratnik, ki je v prvem polčasu dosegel 15 točk. Tudi drugi polčas je minil v dominaciji gostov, ki so si sredi tretje četrtine priigrali 17 točk prednosti (53:70), pred zadnjimi desetimi minutami so Hopsi zaostajali za 11 točk. Rumeno-modri so svoj zaostanek uspeli v zadnji četrtini znižati pod deset točk, vendar je vse upe Hopsov s tremi zaporednimi trojkami z devetih metrov pokopal prvi strelec tekme Miroslav Pašajlić.
V slabi domači vrsti je bil prvi strelec Milojko Vasilić, ki je dosegel 19 točk, Austin Burgett je dodal 16 točk in 8 skokov. V gostujoči vrsti, ki je zadela kar 14 metov za tri točke, je bil prvi igralec Miroslav Pašajlić, ki je dosegel 26 točk (6 trojk), Igor Tratnik je dosegel 15 točk, dvojnega dvojčka pa je dosegel Blaž Mahkovic (15 točk in 10 skokov).

Boštjan Kuhar (trener Hopsov):
Ves teden smo trdo delali, trenirali vsako malenkost igre Heliosa, točno to kar smo trenirali igralci na parketu niso izpolnili. Domžalčani so se prišli boriti, igrali so z veliko željo, obrambo so odigrali tako, kot se igra na tako pomembnih tekmah. Z naše strani pa ravo nasprotje, medla predstava, brez želje in agresivnosti.

Dejan Jakara (trener Heliosa):
V Ligi za prvaka sem moral devetkrat čestitati nasprotnikom, tokrat pa čestitam svojim fantom za odlično predstavo in zmago. Vedeli smo kaj nas čaka, vedeli smo kaj moramo storiti. Imamo še preveč nihanj v igri, preveč nespametnih potez v napadu, danes pa je prevladalo to, da smo zadeli tako odprte kot težke mete.