30 Dec 2018 - 17:30ŠD Polzela

Liga Nova KBM. 11 Krog

HOPSI POLZELA — PETROL OLIMPIJA 76:78
(19:20, 19:21, 21:16, 17:21)

Polzela. Športna dvorana. Gledalcev 800. Sodniki: Dario Krejić (Kranj), Edo Javor (Ljubljana), Boštjan Blaško (Postojna).

HOPSI POLZELA: Burgett 20 (2:2), Benson 3, Dragan, Rotar 5 (2:3), Copot, Čebular 7 (2:2), Borse 2, Godler, Atanacković 15 (1:2), Vasilić 9 (1:2), Jack 15, Zmrzlak. Trener: Boštjan Kuhar.

PETROL OLIMPIJA: Heine, Tratnik 17, Bubnić, Lazić 8, Simonović 10 (0:1), Badžim 17, Vujačić, Sanon 6, Rebec 9 (2:2), Radulović 6 (2:4), Marinč, Kastrati 5. Trener: Žiga Mravljak.

PROSTI METI: Hopsi 8:11, Olimpija 4:7
OSEBNE NPAKE: Hopsi 16, Olimpija 19
PET OSEBNIH NAPAK: Vasilić (38)
SKOK: Hopsi 35 (Burgett 7), Olimpija 37 (Simonović 8)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 10:28 (Burgett 4, Atanacković 2, Benson 1, Rotar 1, Čebular 1, Jack 1)
Olimpija 10:22 (Badžim 5, Lazić 2, Tratnik 1, Rebec 1, Kastrati 1)

Odlična košarkarska predstava, na kateri je bil zmagovalec znan v zadnji sekundi, odlično vzdušje na tribunah, na koncu pa srečna zmaga gostov iz Ljubljane, met za zmago Hopsov pa je v zadnji sekundi zgrešil cilj. Hopsi so odlično začeli tekmo, povedli 6:0, gostje pa so po treh trojkah Roka Badžima prevzeli vodstvo sredi prve četrtine, končni izid prvih desetih minut pa je s sredine igrišča postavil najboljši posameznik Hopsov Austin Burgett. Prvi del druge četrtine je bil izenačen, v drugem delu pa so si po nekaj napak domačih igralcev gostje uspeli priigrati najvišjo prednost na tekmi (32:39), na veliki odmor pa so zmaji odšli s tremi točkami prednosti. Tretjo četrtino so bolje odprli Hopsi, 2 minuti in pol pred koncem tretje četrtine so tudi varovanci trenerja Boštjana Kuharja prišli do svoje najvišje prednosti (57:50), pred zadnjimi desetimi minutami pa so Hopsi imeli dve točki prednosti. Zadnjo četrtino so z delnim izidom 9:0 odprli gostje in izenačili svojo najvišjo prednost (59:66), Hopsi pa so minuto in pol pred koncem po dveh trojkah Austina Burgetta in eni Sandija Čebularja povedli 74:73. Na drugi strani je s trojko odgovoril Igor Tratnik, Hopsi pa so sedem sekund pred koncem imeli napad za zmago, vendar pa je met za tri točke Tjaž Rotar ne žalost polne dvorane na Polzeli zgrešil cilj. V domači vrsti je bil najboljši Austin Burgett (20 točk, 7 skokov), Simo Atanacković in Donovan Jack sta dodala po 15 točk, v vrstah Petrol Olimpije pa sta bila najučinkovitejša Roko Badžim in Igor Tratnik, oba sta dosegla 17 točk.

Boštjan Kuhar (trener Hopsov): Zaradi neizkušenosti naših igralcev se nismo pravilno odzvali na agresivno igro zunanje linije Olimpije. Kljub temu, da smo po mojem mnenju imeli zmago v svojih rokah, smo z nepremišljeno in pasivno igro v napadu na koncu minimalno izgubili.