23 Mar 2019 - 19:00ŠD Polzela

4. Krog lige za prvaka

HOPSI POLZELA — PETROL OLIMPIJA 65:59
( 21:9, 10:22, 13:15, 21:13)

Športna dvorana na Polzeli. Gledalcev 600. Sodniki: Boris Krejić (Kranj), Gregor Mlakar (Škofja Loka), Miha Mauer (Postojna).

HOPSI POLZELA: Burgett 2, Benson, Dragan 2 (0:2), Rotar 4, Copot, Čebular 13 (3:5), Turnšek, Borse 2 (2:2), Godler, Atanacković 11, Vasilić 13 (1:2), Jack 18 (4:4). Trener: Boštjan Kuhar.

PETROL OLIMPIJA: Jones 13 (3:4), Špan 13 (2:3), Bubnić 4, Lazić 2, Lorbek 7, Simonović 4 (2:2), Lapornik 6, Begić 4 (2:2), Badžim, Rebec, Radulović, Tomić 6. Trener: Jure Zdovc.

PROSTI METI: Hopsi 10:15, Olimpija 9:11
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 20, Olimpija 20
TEHNIČNA OSEBNA NAPAKA: Jure Zdovc (31)
SKOK: Hopsi 28 (Benson 6, Atanacković 6), Olimpija 35 (Jones 9)
MET ZA TRI TOČKE:Hopsi 3:14 (Čebular 2, Atanacković 1)
Olimpija 4:21 (Lapornik 2, Špan 1, Lorbek 1)

Fantastično vzdušje, odlična tekma in povsem zaslužena zmaga Hopsov, ki so še poglobili slabo voljo v vrstah Petrol Olimpije. Rumeno-modri so odigrali najboljšo tekmo sezone, na tribunah pa so Hmely Boysi ustvarili vzdušje, ki ga je moč doživeti le v Športni dvorani na Polzeli.
Varovanci trenerja Boštjana Kuharja so silovito začeli, povedli 10:3, ob koncu prve četrtine so imeli polzelani 12 točk prednosti. V drugi četrtini se je slika na parketu obrnila, gostje so izkoristili domače težave z osebnimi napakami, štiri minute pred koncem prvega polčasa so Hopsi še imeli prednost devetih točk, ki pa so jo ljubljančani do konca prvega polčasa uspeli izničiti. Tretja četrtina se je končala z vodstvom Petrol Olimpije, v zadnji četrtini pa so gostje po trojki Mihe Lapornika povedli 53:47, pet minut in pol pred koncem so gostje prišli do najvišje prednosti (47:55). Po minuti odmora domačega trenerja Boštjana Kuharja, pa so Hopsi zaigrali kot prerojeni, granitna obramba, v napadu se je razigral Sandi Čebular, ki je zadel dve trojki zapored in Hopsi so minuto in 20 sekund pred koncem ljubljančane ujeli (59:59). 50 sekund pred koncem je najboljši posameznik tekme Donovan Jack zadel ob osebni napaki za 62:59, Sandi Čebular je zadel prosti met, zmago pa je v zadnji sekundi z silovitim zabijanjem potrdil odlični Milojko Vasilić.
V domači vrsti je znova blestel Donovan Jack (18 točk, 5 skokov), povratnik po poškodbi Sandi Čebular je dosegel 13 točk in dodal 5 podaj, Milojko Vasilić je za zmago Hopsov prispeval 13 točk, Simo Atanacković je dosegel 11 točk in dodal 6 skokov, Casey Benson pa je zbral 8 podaj in 6 skokov. Marvin Jones je bil prvo ime slabih gostov, dosegel je 13 točk in dodal 9 skokov.

Boštjan Kuhar (trener Hopsov):
Kljub temu, da smo si že v prvem polčasu priigrali visoko prednost, smo v nadaljevanju zaradi težav z osebnimi napakami zašli v težave in dovolili gostom, da so preobrnili rezultat. V zadnji četrtini smo odigrali agresivno obrambo, kakršno si želim že vso sezono. čestitam fantom za zmago in borbenost, hvala navijačem za fantastično navijanje. S Sandijem Čebularjem smo dobili izkušnje in igralca več v rotaciji. Vesel sem, da smo prvič v sezoni tekmo dobili z igro v obrambi.