HOPSI 81 - 76 ROGAŠKA
09 Mar 2019 - 19:00ŠD Polzela

HOPSI POLZELA — ROGAŠKA 81:76
(28:17, 21:16, 17:18, 15:25)

Polzela. Športna dvorana. Gledalcev 500. Sodniki: Marko Vučkovič (Maribor), Goran Grbič (Ljubljana), Damjan Gajšek (Podčetrtek).

HOPSI POLZELA: Burgett 20 (3:3), Benson 7 (2:2), Dragan 12 (2:3), Rotar 11, Copot, Čebular 2 (2:2), Borse 6, Godler, Atanacković 11 (3:6), Vasilić 2, Jack 10 (8:8), Zmrzlak. Trener: Boštjan Kuhar.

ROGAŠKA: Kosič 10 (2:2), Davis 7 (2:2), Božak, Sivka, Mijović 2, Šantelj 5 (5:8), Bilić 11, Pajić 15, Sarajlija 21 (7:9), Knežević, Durnik 3 (1:2), Vašl 2. Trener: Damjan Novaković.

PROSTI METI: Hopsi 20:24, Rogaška 17:23.
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 25, Rogaška 23.
TEHNIČNA OSEBNA NAPAKA: Davis (34), Kosič (35).
SKOK: Hopsi 43 (Benson 8), Rogaška 32 (Šantelj 6)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 7:19 (Rotar 3, Borse 2, Burgett 1, Benson 1)
Rogaška 11:36 (Sarajlija 4, Pajić 3, Kosič 2, Davis 1, Bilić 1)

Hopsi so povsem zasluženo prišli prišli do prve zmage v Ligi za prvaka, proti Rogaški so predvsem v prvem polčasu prikazali odlično igro z vrsto atraktivnih akcij, kljub vodstvu za 23 točk (58:35) v tretji minuti tretje četrtine, pa so dovolili gostom da so se vrnili v igro, skoraj izničili prednost Hopsov, vendarle pa so v razburljivi končnici povsem zasluženo zmagali domačini.
V prvem polčasu je blestel Austin Burgett, ki je v prvih dvajsetih minutah dosegel 15 točk, Tjaž Rotar je bil nezgrešljiv v metu za tri točke (trojke 3:3) in Hopsi so si do polčasa priigrali 16 točk prednosti. Tudi tretjo četrtino so polzelani začeli silovito, nekaj odličnih akcij mladega Nika Dragana je rumeno-modrim prineslo visokih 23 točk prednosti (58:35), na koncu tretje četrtine je bili 66:51 za domače. Nato pa se je Hopsom ustavilo, gostje so zadeli nekaj trojk, štiri minute pred koncem je bilo na semaforju le še 71:67, dobro minuto pred koncem so se gostje približali le na točko zaostanka (75:74), toda v končnici so bili Hopsi z linije prostih metov zelo natančni za končnih 81:76 in prva zmaga v nadaljevanju prvenstva je na računu polzelanov.
Najučinkovitejši v domači vrsti je bil Austin Burgett, ki je dosegel 20 točk in dodal 6 skokov ter 3 podaje, mladi Nik Dragan je pokazal partijo sezone, 12 točk, 7 skokov in podaja, za indeks 19, Tjaž Rotar in Simo Atanacković sta dosegla 11 točk, Donovan Jack je dosegel 10 točk in dodal 7 skokov, Casey Benson pa je ob osmih skokih in prav toliko podajah dosegel sedem točk. V vrstah gostov je Mirza Sarajlija dosegel 21 točk, Marko Pajić pa je dosegel 15 točk in dodal sedem skokov.

Boštjan Kuhar (trener Hopsov):
V prvem polčasu, ko smo se držali dogovorjenega, smo si priigrali prednost, v drugi del pa smo vstopili z mislijo, da smo že zmagali, kot že večkrat se nam je to vrnilo. Rogaška je zaigrala čvrsteje, mi nismo uspeli zadevati in tekma se je na koncu po razburljivi končnici vendarle obrnila v našo korist. Na poziciji štiri in pet nismo bili pravi, Milojko Vsilić je poškodovan, Simo Atanacković lahko da veliko več. Vendar zmagi se ne gleda v zobe, imamo še veliko rezerve in upam v še boljše igre v nadaljevanju Lige za prvaka.