ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA : HOPSI POLZELA 80:85

(22:16, 19:20, 26:25, 13:24)

Rizvić in Popadić 18, Murić 11 (9 skokov); Rotar 18, Atanacković 17 (6 skokov), Jack 14 (7 skokov)

STATISTIKA

Hopsi so si z deseto zmago zagotovili mesto v Ligi za prvaka. Na gostovanju v Šenčurju so tekmo zaključili z delnim izidom 10:0 in zmagali s 85:80. Šenčur bo ligo nadaljeval v skupini za obstanek, s Hopsi pa se lahko ponovno sreča v četrtfinalu, če bo v ligi za obstanek osvojil eno od prvih dveh mest. Polzeljani so do zmage prišli zahvaljujoč nepopustljivosti in nekoliko daljši klopi. Začetno vodstvo z 12:3 so namreč zapravili z delnim izidom 21:4 in nato vse do zadnjega dela lovili priključek. Ko so na začetku 33. minute povedli s 70:67, je kazalo, da so uspešno naredili preobrat, vendar se domači niso predali in v 38. minuti celo povedli z 80:78. Od tu dalje Šenčur Ggd ni več zadel koša, Hopsi, pri katerih je Tjaž Rotar dosegel 18 točk (trojke 4:10), Simo Atanacković pa 17 (6 skokov), pa so ponujeno zgrabili z obema rokama in vpisali dve točki. Redni del Lige Nova KBM bo Šenčur končal z gostovanjem v Šentjurju, Hopsi pa bodo 12. februarja gostili Rogaško.

Izjavi trenerjev po tekmi
Konstantin Subotič, trener Šenčurja:
”Izenačena, trda tekma z veliko energije. Na koncu so bili Hopsi v odločilnih trenutkih bolj spretni. Imeli smo svojo priložnost, a je nismo izkoristili. Pozna se, da smo imeli krajšo rotacijo igralcev. Fantom vsa čast za borbo, tudi tistim, ki so odigrali tekmo brez treninga. V torek igramo v Šentjurju. Čim prej se moramo pripraviti in regenerirati.”

Boštjan Kuhar, trener Hopsov:
”Čestitam fantom za uvrstitev v Ligo za prvaka. Klub poškodbam in slabi formi nekaterih igralcev, smo na težkem gostovanju v Šenčurju uspeli zmagati. Velika zahvala znova našim zvestim navijačem, ki nas vzpodbujajo na vseh tekmah. Brez njih tega uspeha zagotovo ne bi bilo.”