HOPSI DRUGIČ PREMAGALI PRIMORCE

POKAL ŠPAR. Povratna četrtfinalna tekma.

HOPSI POLZELA — SIXT PRIMORSKA 75:69
(15:14, 20:25, 21:19, 19:11)

Polzela. Športna dvorana. Gledalcev 100. Sodniki: Goran Grbič (Ljubljana), Domen Krajnc (Limbuš), Blaž Smrekar (Nova Gorica).

HOPSI POLZELA: Vuković 6, Rogelja, Steiner, Držić 3, Bukovič 9 (2:3), Čup 20 (4:6), Borse 2, Godler 17 (4:7), Rotar 3, Vasilić 15 (5:6), Zmrzlak. Trener: Boštjan Kuhar.

SIXT PRIMORSKA: Rebec 12 (3:7), Čakarun 15 (5:6), Joksimovič 8, Mulalić 6 (4:5), Kosi 4, Zupan 11, Hodžić 5, Vujasinović 6 (1:2), King 2, Morina, Glas. Trener: Jurica Golemac.

PROSTI METI: Hopsi 15:22, Primorska 13:20
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 23, Primorska 22
PET OSEBNIH NAPAK: Vasilić (25)
SKOK: Hopsi 39 (Vasilić 8), Primorska Čakarun 6)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 10:29 (Godler 3, Vuković 2, Vasilić 2, Držić 1, Bukovič 1, Rotar 1)
Primorska 6:22 (Zupan 3, Rebec 1, Hodžić 1, Vujasinović 1)

Hopsi so na povratni tekmi četrtfinala Pokala Špar lovili dvanajst točk zaostanka iz prve tekme na Primorskem, rumeno-modrim sicer ni uspelo nadoknaditi razlike iz prve tekme, kjub temu pa so prikazali odlično igro in še drugič v sezoni premagali eno najboljših slovenskih ekip.
Zanimiva in izenačena tekma se je odločala v zadnjih minutah, Hopsi so pet minut pred koncem povedli za osem (68:60), dve minuti pred koncem so po trojki kapetana Uroša Godlerja povedli za devet Točk (74:65) in še zapravili napad in sanj o napredovanju na zaključni turnir četverice v pokalu Špar je bilo konec.
Prav vsi Hopsi si za predstavo zaslužijo vse pohvale, pustili so srce na parketu in znova premagali Primorsko.V vrstah Hopsov, ki so nastopili brez poškodovanih Nika Dragana in Andraža Rogelje, je debitiral Marko Vuković in odigral solidno partijo. V domači vrsti je bil najučinkovitejši Dejan Čup, ki je dosegel 20 točk in dodal 7 skokov, kapetan Uroš Godler je dodal 17 točk in 6 skokov, odlično je odigral Milojko Vasilić, ki je v dvajsetih minutah na parketu dosegel 15 točk in dodal 8 skokov, vendar je po nezasluženi tehnični napaki, zaradi petih osebnih napak moral s parketa že v 25 minuti. Najboljši pri gostih je bil Marjan Čakarun, ki je dosegel 15 točk in dodal 6 skokov, novinec v vrstah Primorske Matic Rebec pa je dosegel 12 točk.