BOLEČ PORAZ HOPSOV

LIga Nova KBM 14. krog

HOPSI POLZELA — HELIOS SUNS 79:84
(17:13, 18:34, 21:19, 23:18)

Polzela. Športna dvorana. Gledalcev 300. Sodniki: Goran Grbič (Ljubljana), Žiga Rener (Koper), Boštjan Blaško (Postojna).

HOPSI POLZELA: Vuković 3, Rogelja, Petrovič, Steiner, Držić 3, Bukovič 5 (2:2), Čup 19 (3:5), Borse 14, Godler 10, Dragan, Rotar 12 (4:4), Vasilić 13 (3:6). Trener: Boštjan Kuhar.

HELIOS SUNS: Brodnik 2, Rojc 4, Pelko 19 (3:4), Jogan, Oman, Močnik 11 (3:4), Đumić 10, Klavžar, Mahkovic 25 (6:7), Besedič 9 (2:2), Shaskov 4, Strel. Trener: Jovan Beader.

PROSTI METI: Hopsi 12:17, Helios 14:17
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 23, Helios 21
PET OSEBNIH NAPAK: Godler (38), Vasilić (40), Borse (40)
SKOK: Hopsi 23 (Vasilić 10), Helios 31 (Mahkovic 7)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 7:20 (Borse 2, Godler 2, Vuković 1, Držić 1, Bukovič 1,)
Helios 8:19 (Mahkovic 3, Pelko 2, Močnik 2, Besedič 1,)

Hopsi so v domači dvorani v izredno pomembni tekmi za uvrstitev v ligo za prvaka doživeli tretji domači poraz in si pred zadnjimi štirimi krogi otežili pot do glavnega cilja v sezoni, uvrstitvi v ligo za prvaka.
Rumeno-modri so po odličnem začetku, potem ko so po šestih minutah igre vodili 12:2, popolnoma razočarali v drugi četrtini, v kateri so gostom dovolili kar 34 doseženih točk. Domažalčani so po prvem polčasu vodili za 12 točk, sredi tretje četrtine je bila prednost barvarjev že 15 točk (50:35), tretja četrtina se je končala z vodstvom Heliosa 66:56. zadnjo četrtino so odlično začeli domači, z delnim izidom 11:0 so povedli 67:66, štiri minute pred koncem so imeli Hopsi prednost treh točk 71:68. Sledila je vrsta napak Hopsov, svoje so znova dodali možje v sivem in gostje so z delnim izidom 12:0 povedli 80:71 in vseh dvomov o zmagovalcu je bilo konec.
Hopsi so se s devetim porazom znašli v težkem položaju v boju za uvrstitev v ligo za prvaka, kljub vsemu imajo vse niti o svoji usodi v rokah rumeno-modri, ki jih do konca prvega dela prvenstva čakajo še gostovanje pri Iliriji, dve domači tekmi proti Krki in Šentjurju, v zadnjem krogu pa bodo polzelani gostovali v Laškem.