ZMAGA NA PRIMORSKO

Liga Nova KBM 16. krog

HOPSI POLZELA — SIXT PRIMORSKA 83:93
(17:23, 24:22, 17:26, 25:22)

Polzela. Športna dvorana. Gledalcev 500. Sodniki: Milan Nedović (Kranj), Marko Vučković (Maribor), Primož Pipan (Ljubljana).

HOPSI POLZELA: Burgett 5, Benson 5 (3:4), Dragan, Rotar 10 (3:4), Copot, Čebular 17 (4:5), Borse 11, Godler 7 (4:4), Atanacković 4, Vasilić 17 (2:2), Jack 7 (1:1), Zmrzlak. Trener: Boštjan Kuhar.

SIXT PRIMORSKA: Ferme 5 (2:3), Henry 10 (8:8), Harris 22 (2:3), Čakarun 14 (2:2), Kosi 7 (1:2), Zupan, Marinković 10, Hodžić 9 (1:1), Vujasinović, Šiško 10, Glas, Vončina 6 (1:1). Trener: Jurica Golemac.

PROSTI METI: Hopsi 17:20, Primorska 17:20
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 20,Primorska 23
PET OSEBNIH NAPAK: Vasilić (40)
TEHNIČNA OSEBNA NAPAKA: Čakarun (15)
SKOK: Hopsi 31 (Benson 6, Čebular 6, Jack 6)
Primorska 36 (Harris 9)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 8:30 (Borse 3, Burgett 1, Rotar 1, Čebular 1, Godler 1, Vasilić 1)
Primorska 10:23 (Harris 4, Hodžić 2, Šiško 2, Ferme 1, Vončina 1)

Hopsi so zapravili prvo zaključno žogo za uvrstitev v ligo za prvaka, sedmi poraz so rumeno-modrim zadali gostje iz obale, ki so prvič slavili na Polzeli.
Hopsi so tekmo začeli povsem nezbrano, gostje so po dveh minutah že vodili za devet točk, minuto in pol pred koncem prve četrtine so primorci povedli za deset, Hopsi pa so v samem zaključku prve četrtine po dveh zadetih trojkah znižali svoj zaostanek na šest točk. Druga četrtina je postregla z izenačeno igro, Hopsi so preko razpoloženega Sandija Čebularja nižali prednost gostov, svoje je pristavil z dvema zadetima trojkama tudi Sebastjan Borse in tri minute pred koncem polčasa so Hopsi prvič povedli s 37:35. Gostje so na dobro igro Hopsov vedno imeli odgovor, neulovljivo prednost pa so si priigrali v zaključku tretje četrtine, ko so po zadetih trojkah prvega strelca tekme Harrisa in organizatorja igre Šiška prišli do prednosti trinajstih točk. Gostje tudi v zadnji četrtini niso popuščali, sredi četrte četrtine so prišli do najvišje prednosti (66:83), Hopsi pa so v zaključku tekme preko razpoloženega Milojka Vasilića uspeli prednost gostov le znižati, na končnih deset točk v gorist Sixt Primorske.
V domači vrsti je bil najučinkovitejši Sandi Čebular, ki je dosegel 17 točk, 6 skokov in dve podaji, Milojko Vasilić je dodal 17 točk, 6 skokov in 4 podaje in je bil z indeksom 26 najboljši igralec Hopsov. Pri gostih je bil nezaustavljiv američan Lance Harris, ki je dosegel 22 točk in dodal 9 skokov in 3 podaje, Marjan Čakarun pa je dosegel 14 točk.

Boštjan Kuhar (trener Hopsov):
Zmaga gostov je povsem zaslužena, saj so s pristopom v obrambi in svojo igro pokazali, kako se bori za barve svojega kluba. Mi smo pokleknili v obrambi, storili veliko napak zaradi slabe komunikacije in izredno slabo metali za tri točke. Gostom vse čestitke za zasluženo zmago.