VELIK KORAK PROTI LIGI ZA PRVAKA

Zaostala tekma 13. kroga Lige Nova KBM

HOPSI POLZELA — KRKA 84:67
(32:9, 16:11, 21:22, 15:25)

Polzela. Športna dvorana. Gledalcev 250. Sodniki: Mario Majkič (Hrastnik), Tine Škrbec (Kranj), Nace Mohorič (Velenje)

HOPSI POLZELA: Burgett 14, Benson 7 (1:2), Dragan 11, Rotar 3, Copot, Čebular 8 (2:2), Borse, Godler, Atanacković 18 (6:7), Vasilić 8 (2:2), Jack 15 (2:4), Zmrzlak. Trener: Boštjan Kuhar.

KRKA: Stergar 9 (5:5), Janc 10, Marinelli, Škedelj 10 (3:4), Osolnik 18 (2:6), Bratož, Stipaničev 8 (1:2), Cinac, Fifolt 12 (6:8), Balažič, Lalić, Lapornik. Trener: Simon Petrov.

PROSTI METI: Hopsi 13:17, Krka 17:25
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 23, Krka 17
SKOK: Hopsi 41 (Burgett 9), Krka 42 (Fifolt 15)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 9:23 (Burgett 4, Atanacković 2, Dragan 1, Rotar 1, Jack 1)
Krka 4:18 (Osolnik 2, Škedelj 1, Stipaničev 1)

Hopsi so proti drugouvrščeni ekipi lige Nova KBM prišli do devete prvenstvene zmage, s katero so rumeno-modri dva kroga pred koncem prvega dela prvenstva naredili velik korak k prvemu cilju sezone, uvrstitvi v ligo za prvaka.
Hopsi so vse dvome o zmagovalcu rešili že v prvi četrtini, po kateri so vodili za velikih 23 točk. Gostje, katere čaka v naslednjih dneh čaka težki razpored v boju za obstanek v ligi ABA, so na Polzeli več priložnosti za igro ponudili mlajšim igralcem, ki v sezoni igrajo manj, za katere pa so Hopsi bili premočan nasprotnik. Prednost Hopsov se je skozi drugo in tretjo četrtino gibala okoli tridesetih točk, gostje pa so v zadnji četrtini uspeli zmanjšati prednost polzelanov na končnih -17.
Prvi strelec Hopsov je bil Simo Atanacković, ki je klub težavam s boleznijo dosegel 18 točk, Donovon Jack je k zmagi Hopsov prispeval 15 točk in 7 skokov, Austin Burgett pa je dosegel 14 točk in dodaL 9 skokov. Mladi Nik Dragan je v svojo statistiko vpisal 11 točk in sedem skokov, Casey Benson je dosegel 7 točk in dodal 9 podaj, Milojko Vasilić pa je osmim točkam dodal 6 skokov in 4 podaje. Velja omeniti da je trener Hopsov Boštjan Kuhar priložnost za igro ponudil vsem igralcem.
V gostujoči ekipi je dvojnega dvojčka dosegel Žiga Fifolt (12 točk in 15 skokov), Tim Osolnik pa je dosegel 18 točk.

Boštjan Kuhar (trener Hopsov):
Današnja tekma se je iztekla po naših načrtih, res pa je, da je Krka v svojem natrpanem ritmu tekem bila vidno utrujena, tako da so gostje igrali z mlajšimi igralci. Krki želim uspešne igre v nadaljevanju lige ABA.