ZA UVOD PORAZ

Liga za prvaka 1.krog

HOPSI POLZELA — SIXT PRIMORSKA 63:81
(20:27, 10:16, 20:22, 13:16)

Športna dvorana na Polzela. Gledalcev 300. Sodniki: Blaž Zupančič (Ljubljana), Miha Maurer (Postojna), Nace Mohorič (Velenje).

HOPSI POLZELA: Burgett 9, Benson 8, Dragan 6, Rotar 3, Copot, Čebular, Borse 6, Godler, Atanacković 4 (2:2), Vasilić 12, Jack 15 (3:3), Zmrzlak. Trener: Boštjan Kuhar

SIXT PRIMORSKA: Ferme 9, Henry 2, Harris 13, Čakarun 10 (2:2), Kosi 4, Marinković 4, Hodžić 11, Kuridža 10 (4:4), Šiško 9 (1:2), Vončina 6 (1:1), Čebašek 3. Trener: Jurica Golemac.

PROSTI METI: Hopsi 5:5, Primorska 8:9
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 17, Primorska 17
SKOK: Hopsi 34 (Jack 7, Vasilić 7), Primorska 36 (Čakarun 10)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 4:25 (Benson 2, Burgett 1, Rotar 1)
Primorska 9:30 (Ferme 3, Hodžić 3, Harris 1, Vončina 1, Čebašek 1)

Hopsom tudi četrtič v tej sezoni ni uspelo premagati Sixt Primorsko, gostje iz obale so povsem zasluženo prišli do uvodne zmage v Ligi za prvaka. Varovanci trenerja Boštjana Kuharja so imeli veliko problemov z natančnostjo, izredno slab met iz razdalje (met za tri 4:25, skupen met 27:71 ali 38 odstotkov) pa je bil glavni vzrok že četrtega poraza proti Sixt Primorski.
Gostje so vodili skozi celo tekmo, na polčasu je bila ob katastrofalnem metu domačih razlika 13 točk v korist primorcev, gostje so povsem nadzorovali tekmo tudi v drugem polčasu, po treh četrtinah je bila prednost petnajst , na koncu pa osemnajst točk.
V nerazpoloženi rumeno-modri vrsti sta odstopala Donovan Jack in Milojko Vasilić, prvi je dosegel 15 točk in dodal 7 skokov,Milojko Vasilić pa je dvanajstim točkam dodal sedem skokov in tri podaje. Prvi strelec Sixt Primorske je bil Lance Harris, ki je dosegel 13 točk, do novega dvojnega dvojčka je prišel Marjan Čakarun (10 točk in 10 skokov), blizu dvojnega dvojčka pa je bil Žan Mark Šiško, ki je zbral 10 podaj in 9 doseženih točk.

Boštjan Kuhar (trener Hopsov):
Ekipo Primorske, ki je po mojem mnenju favorit prvenstva ne moreš premagati z slabim metom z razdalje, kar je bila danes naša največja težava. Gostje so ob našem slabem metu pokrili raketo in nam preprečili igro po globini. Naši branilci niso bili razpoloženi v metu za tri točke, tu se nam je poznala odsotnost Sandija Čebularja, ki bi nam danes prišel še kako prav in upam na njegov čimprejšnji povratek na parket.