HOPSI PREPLAVALI KRKO

8. Krog Liga za prvaka Nova KBM

HOPSI POLZELA — KRKA 82:81
(19:17, 29:21, 18:20, 16:23)

Športna dvorana na Polzeli. Gledalcev 200. Sodniki: Marko Vučković (Maribor), Matej Špendl (Maribor), Primož Pipan (Ljubljana)

HOPSI POLZELA: Burgett 15 (0:2), Benson 8 (3:5), Dragan 2, Rotar 3 (1:1), Copot, Čebular 8, Turnšek, Borse 9 (1:2), Atanacković 6, Vasilić 12 (3:4), Jack 19 (11:14), Zmrzlak. Trener: Boštjan Kuhar.

KRKA: Jarc, Škedelj 2 (2:2), Osolnik, Stipaničev 5 (2:2), Cinac, Đapa 10 (2:2), Fifolt 6, Balažič 28 (2:2), Jošilo 11, Lalić 2 (0:2), Lapornik 9, Mavra 8 (2:2). Trener: Simon Petrov.

PROSTI METI: Hopsi 19:28, Krka 10:12
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 22, Krka 28
PET OSEBNIH NAPAK: Vasilić (40)
SKOK: Hopsi 35 (Burgett 6, Benson 6), Krka 31 (Jošilo 9)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 9:24 (Burgett 3, Čebular 2, Borse 2, Benson 1, Vasilić 1)
Krka 9:28 (Balažič 6, Stpaničev 1, Jošilo 1, Lapornik 1)

Hopsi so povsem zasluženo prišli do četrte zmage v Ligi za prvaka, potem ko so po razburljivi končnici premagali Krko.
Hopsi so tekmo izjemno slabo začeli, gostje iz Novega mesta so po slabih štirih minutah vodili 7:0, domači pa so prvi točki na srečanju zabili šele po petih minutah igre. Polzelani so po seriji točk Austina Burgetta z delnim izidom 11:0 povedli, prva četrtina se je končala z minimalno prednostjo Hopsov. Prvo večjo prednost so si varovanci trenerja Boštjana Kuharja priigrali sredi druge četrtine, ko so povedli 38:25, tri minute pred velikim odmorom so Hopsi vodili 43:29, na polčas so rumeno-modri odšli z desetimi točkami prednosti. V tretjem delu tekme so si Hopsi po slabih štirih minutah priigrali najvišjo prednost +16 (56:40), v zadnjo četrtino pa so odšli z osmimi točkami prednosti. Košarkarji Krke so predvsem po zaslugi izjemno razpoloženega Jureta Balažiča, ki je v drugem polčasu zadel pet trojk, tri minute pred koncem po osmih zaporednih točkah kapetana Jureta Balažiča povedli 77:76, minuto in 48 sekund pred koncem je bil izid izenačen na 79:79. Dalibor Đapa je zadel za dve točki, odločilno trojko za zmago pa je minuto pred koncem zadel odlični Milojko Vasilić. Gostje so imeli zadnji napad za zmago, vendar pa so Hopsi odlično odigrali v obrambi, poskus Dalibrja Đape v zadnji sekundi je zgrešil tako obroč kot tablo.
V domači vrsti je bil znova najboljši Donovan Jack (19 točk, 5 skokov), Milojko Vasilić je dodal 12 točk 4 skoke in 4 podaje, Casey Benson je v zmago Hopsov prispeval 8 točk in 6 podaj ter skokov. Austin Burgett je dosegel 15 točk in dodal 6 skokov, Sebastjan Borse pa je dosegel 9 točk in 4 skoke. Pri gostih iz Novega mesta je bil najučinkovitejši kapetan Jure Balažič, ki je dosegel 28 točk (šest trojk).

Boštjan Kuhar (trener Hopsov):
Krka je prišla na tekmo oslabljena, brez dveh organizatorjev igre, tudi zaradi tega smo bili v prednosti. Tri četrtine smo odigrali po dogovoru, nato pa so sledili trenutki sebičnosti, nekaj zamujenih podaj in slabih dogovorov v obrambi. Gostje so to izkoristili, nas rezultatsko ujeli, na srečo pa smo v razburljivi končnici s pomočjo naših navijačev in borbenostjo tekmo izvlekli in po mojem mnenju zasluženo zmagali.

Simon Petrov (trener Krke):
Čestitke Hopsom za zmago, mi smo se v zadnji četrtini uspeli vrniti, vendar je bilo to za borbene domačine premalo. Z naše strani katastrofalna predstava, upam da smo se z nje kaj naučili in bomo v nadaljevanju prvenstva zaigrali bolje.