HOPSI NADIGRALI ŠENTJUR

1.SKL, 1. krog

HOPSI POLZELA — ŠENTJUR 83:62
(21:26, 15:7, 26:17, 21:12)

Polzela. Športna dvorana. Gledalcev 300. Sodniki: Marko Vučković (Maribor), Damjan Gajšek (Podčetrtek), Gregor Mlakar (Škofja Loka).

HOPSI POLZELA: Collins 9 (1:1), Morina 15 (2:2), Pešak 2, Dragan 7, Copot, Čebular 11, Goltnik, Vašl 6, Fowler 15 (1:2), Atanacković 6 (2:2), Vasilić 12 (2:2). Trener: Boštjan Kuhar.

ŠENTJUR: Vlahović 9 (5:5), Strmčnik, Špan 5, Pešić 16 (7:10), Tabak, Držić 3, Ledl, Gunzek, Rebec 10 (2:2), Radulović 6, Čebašek 11 (2:3), Ahmedović 2 (2:2). Trener: Sašo Dončič

PROSTI METI: Hopsi 8:9, Šentjur 18:22
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 23, Šentjur 17
SKOK: Hopsi 47 (Morina 10), Šentjur 41 (Radulović 10)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 9:25 (Morina 3, Vašl 2, Fowler 2, Dragan 1, Čebular 1)
Šentjur 8:28 (Čebašek 3, Rebec 2, Špan 1, Pešić 1, Držić 1)

Hopsi so odlično začeli novo prvenstveno sezono, v dobri košarkarski predstavi so povsem zasluženo v lokalnem derbiju zanesljivo premagali Šentjur.
Hopsi so v prvih petih minutah vodili, nato pa so gostje predvsem po zaslugi Miloša Pešića, ki je v prvi četrtini dosegel 15 od svojih 16 točk, rezultat preobrnili v svojo korist in prvo četrtino dobili za pet točk. Nadaljevnje prvega polčasa je prinesel agresivno obrambo Hopsov, ki so šentjurčanom v desetih minutah dovolili doseči le 7 točk, rumeno-modri pa so na veliki odmor odšli s tremi točkami prednosti. Hopsi so tudi v nadaljevanju igrali odlično obrambo, v napadu se je razigral novinec Nate Fowler, Miha Vašl je zadel dve trojki zapored in prednost Hopsov je narasla na 12 točk. V zadnji četrtini so bili na parketu le domači, z agresivno obrambo in hitro igro v napadu so povsem nadigrali goste in z delnim izzidom 10:0 sredi zadnje četrtine povedli z 72:50. Za piko na i atraktivni igri sta odlično akcijo odigrala Antony Collins in Nik Dragan, ki jo je slednji zaklučil z pravim NBA zabijanjem.
V domači vrsti je blestel novi organizator igre Hopsov Antony Collins (9 točk, 12 podaj in 8 skokov), odlično predtavo je prikazal Gezim Morina, ki je vpisal prvega dvojnega dvojčka (15 točk, 10 skokov), Nate Fowler je v zmago prispeval 15 točk in 7 skokov, pohvale pa si za svojo igro zaslužijo prav vsi, ki so stopili na parket. Velja omeniti tudi Jaka Pešaka, ki je dosegel prvi članski točki.
V gostujoči vrsti je 16 točk dosegel Miloš Pešić, 11 točk in 8 skokov je dosegel nekdanji košarkar Hopsov Jakob Čebašek.

Boštjan Kuhar (trener Hopsov):
Glede na to, da smo imeli na zadnjih tekmah kar nekaj težav z uigranostjo in slabim metom, smo v današnjo tekmo vstopili živčno. V nadaljevanju smo predvsem z odlično obrambo tehtnico prevesili v našo korist. Mislim, da lahko s takšno obrambo in pristopom, predvsem pa z uigranostjo ki bo iz treninga v trening boljša, tudi v nadaljevanju prvenstva prikažemo odlične predstave.

Šašo Dončič (trener Šentjurja):
Čestitke Hopsom za zasluženo zmago. Domači so pokazali veliko več želje, ne vem pa kaj se je zgodilo s fanti v zadnji četrtini. Šest minut nismo dosegli koša, v obrambi smo bili premehki. Če želimo v tej sezoni narediti dober rezultat, se bo moralo v razmišljanju igralcev marsikaj spremeniti.