HOPSI ZANESLJIVI V POKALU

Pokal ŠPAR. povratna tekma 3.kroga

HOPSI POLZELA — HRASTNIK 116:65
(20:21, 34:13, 33:20, 29:11)

Polzela. Športna dvorana. Gledalcev 100. Sodnika: Primož Pipan (Ljubljana), Nejc Krofl (Zagorje ob Savi).

HOPSI POLZELA: Collins 6, Jelen, Morina 11 (2:2), Pešak 6 (3:3), Atanacković 35 (3:2), Dragan, Vasilić 9 (3:3), Copot 2, Čebular 8, Goltnik 5 (4:3), Vašl 7 (7:7), Fowler 27 (5:5). Trener: Boštjan Kuhar.

HRASTNIK: Lapi 12 (2:1), Babič 11 (4:3), Hvala, Grivec, Požin 11 (4:2), Hodej 4, Bunčić 5, Tušek 6, Gregorčič 6 (4:0), Ovnik 1 (2:1), Godicelj 7 (4:2), Pajk 2. Trener: Blaž Bergant.

PROSTI METI: Hopsi 27:25, Hrastnik 20:9
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 21, Hrastnik 26
PET OSEBNIH NAPAK: Copot (35), Tušek (36)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 24:8 (Atanacković 4, Čebular 2, Morina 1, Pešak 1)
Hrastnik 20:6 (Babič 2, Lapi 1, Požin 1, Bunčić 1, Godicelj 1)

Hopsi so se zlahka uvrstili v nadaljevanje pokalnega tekmovanja, potem ko so v dveh tekmah z skupno razliko +66 premagali drugoligaša iz Hrastnika. Povratna tekma je bila izenačena samo v prvi četrtini, v nadaljevanju pa so Hopsi iz minute v minuto večali svojo prednost, ki se je na koncu ustavila pri +51.
V domači vrsti sta blestela Simo Atanacković (35 točk) in Nate Fowler (27 točk), pri gostih pa je bil najučinkovitejši Tilen Lapi (12 točk).