HOPSI NADIGRALI PODČETRTEK

1. SKL, 3.Krog

HOPSI POLZELA — PODČETRTEK 96:67
(24:19, 29:29, 18:11, 25:8)

Polzela. Športna dvorana. Gledalcev 300. Sodniki: Goran Grbič (Ljubljana), Tine Škrbec (Kranj), Aleks Kuzmin (Vipava).

HOPSI POLZELA: Collins 16, Jelen, Morina 8 (2:2), Pešak, Dragan 8 (2:2), Copot, čEBULAR 17 (3:4), Goltnik, Vašl 12 (2:2), Fowler 10 (0:1), Atanacković 14 (2:2), Vasilić 11. Trener: Boštjan Kuhar.

PODČETRTEK: Kosič 21 (4:4), Strnad 6 (1:2), Škorjanc, Gorenc 4, Švigelj, Sevšek 3, Milašinović 2, Cerkovnik 9 (3:4), Gabrovšek 10 (4:4), Stergar 4, Reberšak, Rizman 8. Trener: Davor Brečko.

PROSTI METI: Hopsi 11:13, Podčetrtek 12:14
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 20, Podčetrtek 15
PET OSEBNIH NAPAK: Vasilić (36)
SKOK: Hopsi 42 (Vašl 10), Podčetrtek 29 (Cerkovnik 6)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 7:17 (Morina 2, Čebular 2, Vašl 2, Vasilić 1)
Podčetrtek 7:31 (Kosič 3, Rizman 2, Strnad 1, Sevšek 1)

Hopsi so na lokalnem derbiju zanesljivo prišli do druge prvenstvene zmage.
Prvi polčas je bil izenačen, Hopsi so si dvakrat priigrali prednost devetih točk, vendar pa so borbeni gostje vedno našli način za povratek v tekmo. Hopsi so prvi polčas dobili za pet točk, v nadaljevanju pa so svojo prednost višali. Po treh odigranih četrtinah je bilo na semaforju +12 za rumeno-modre. V zadnji četrtini so na parketu prevladovali Hopsi, gostje so povsem popustili, domačini pa so z delnim izzidom 21:2 prišli do prednosti 33 točk in zanesljive zmage.
V domači vrsti je najboljšo tekmo sezone odigral Miha Vašl, ki je bil z dvojnim dvojčkom (10 točk in 10 skokov) ob tem je dodal še šest podaj, prvo ime rumeno-modrih, najučinkovitejši je bil kapetan Sandi Čebular ki je dosegel 17 točk, Antony Collins je dodal 16 točk in 7 podaj, Simo Atanacković pa je k zmagi prispeval 14 točk.
V gostujoči vrsti je bil najučinkovitejši Žan Kosič, ki je dosegel 21 točk, David Gabrovšek je dodal 10 točk in štiri skoke.

Boštjan Kuhar (trener Hopsov):
Po slabem prvem polčasu smo v nadaljevanju zaigrali bolje in z visokim tempom strli dober odpor gostov.

Davor Brečko (trener Podčetrtka):
Čestitke Hopsom za zasluženo zmago. Lahko smo zadovoljni z prvim polčasom, v katerem smo kljub težavavam ki jih imamo z poškodbami, vseskozi bili v igri. Na začetku drugega polčasa smo naredili tri neumnosti in domačini so nam ušli. Brez razloga smo nato popustili in dovolili Hopsom, da pridejo do visoke zmage.