HOPSI POHOPSALI KRKO

1.SKL, 5. Krog

HOPSI POLZELA — KRKA 92:65
(25:20, 25:21, 26:13, 16:11)

Polzela. Športna dvorana. Gledalcev 300. Sodniki: Matej Špendl (Maribor), Tine Škrbec (Kranj), Primož Pipan (Ljubljana).

HOPSI POLZELA: Collins 8, Jelen, Morina 14 (0:2), Pešak, Dragan 7 (1:2), Copot, Čebular 15 (2:2), Goltnik 2 (2:2), Vašl 4 (1:2), Fowler 18 (4:5), Atanacković 20 (3:6), Vasilić 4 (2:2). Trener:Boštjan Kuhar.

KRKA: Cosey, Jančar Jarc 2, Marinelli 10, Škedelj 10 (1:4), Stipaničev 4, Medved 4 (0:2), Đapa 7, Fifolt 2, Balažič 5 (2:2), Jošilo 4 (2:2), Lapornik 14, Osolnik 3 (1:2). Trener: Simon Petrov.

PROSTI METI: Hopsi 15:23, Krka 6:12
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 19, Krka 24.
SKOK: Hopsi 37 (Morina 9), Krka 25 (Škedelj 5).
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 11:23 (Čebular 3, Atanacković 3, Dragan 2, Fowler 2, Vašl 1)
Krka 9:25 (Lapornik 4, Marinelli 2, Škedelj 1, Đapa 1, Balažič 1)

Hopsi so proti favorizirani Krki zabeležili tretjo domačo zmago, varovanci trenerja Boštjana Kuharja so povsem nadigrali ABA ligaša iz Novega Mesta.
Prva četrtina je minila v izenačeni igri, gostje so vodili dvakrat, zadnjikrat dve minuti in pol pred koncem prve četrtine (18:19), vendar so Hopsi z točkami Nate Fowlerja odgovorili z delnim izzidom 7:1 in si po prvih desetih minutah priigrali pet točk prednosti. Hopsi so tudi v drugi četrtini nadaljevali z odlično igro v napadu, razigral se je Simo Atanacković, organizator igre Antony Tonček Collins je odlično vodil igro rumeno-modrih, ki so na veliki odmor odšli z devetimi točkami prednosti. V nadaljevanju tekme so prevladovali domačini, ki so iz minute v minuto večali svojo prednost, ki se je na koncu ustavila na +27, za povsem zasluženo tretjo prvenstveno zmago.
V domači vrsti je blestel Antony Tonček Collins (14 podaj, 8 točk, 6 ukradenih žog in 2 skoka), Simo Atanacković je bil z dvajsetimi točkami prvi strelec tekme, Nate Fowler je dosegel 18 točk in dodal 6 skokov, Gezim Morina je dosegel 14 točk in 9 skokov, kapetan Sandi Čebular pa je k zmagi Hopsov prispeval 15 točk in 5 skokov. Pri gostih je bil najučinkovitejši Luka Lapornik, ki je dosegel 14 točk (štiri trojke), Paolo Marinelli in Miha Škedelj pa sta dosegla 10 točk.

Boštjan Kuhar (trener Hopsov):
Po mojem mnenju je bila Krka z mislimi že na petkovi tekmi proti Primorski. Fantje so odigrali odlično, določene spremembe v obrambi so začele kazati sadove. Rezultat in zmaga proti Krki je dokaz, da gremo po pravi poti, fantje so vse bolj povezani in verjamem, da lahko igramo še boljše.

Simon Petrov (trener Krke):
Čestitke domačinom za zmago. Upal sem, da bomo igrali čvrsteje, ampak Hopsi so danes dominirali in povsem zasluženo zmagali.