TONČEK ZA ZGODOVINO

1.SKL, 7.Krog

HOPSI POLZELA — ZLATOROG LAŠKO 102:78
(30:18, 26:19, 22:27, 24:20)

Polzela. Športna dvorana. Gledalcev 300. Sodniki: Milan Španič (Postojna), Miha Maurer (Postojna), Matic Palčič (Postojna)

HOPSI POLZELA: Collins 14 (4:4), Jelen, Morina 18 (1:1), Pešak 5, Dragan 9 (2:2), Copot, Čebular 5 (1:1), Goltnik, Vašl 24 (1:2), Fowler 16 (4:4), Atanacković 4, Vasilić 7. Trener: Boštjan Kuhar.

ZLATOROG LAŠKO: Vodiškar 4 (2:3), Jereb 9 (4:4), Kusovac 8 (2:4), Glavan, Kellner 4, Grdadolnik 10 (1:4), Joseph 12 (4:4), Bjeletić 7 (1:4), Gontar 6, Šlutej 5 (1:4), Grušovnik 11 (2:2), Stemberger 2 (2:2). Trener: Robi Ribežl.

PROSTI METI: Hopsi 13:14, Zlatorog 19:31
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 26, Zlatorog 19
SKOK: Hopsi 33 (Morina 12), Zlatorog 32 (Joseph 5)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 11:23 (Vašl 7, Morina 1, Pešak 1, Dragan 1, Vasilić 1)
Zlatorog 3:14 (Jereb 1, Grdadolnik 1, Grušovnik 1)

Nova zanesljiva domača zmaga Hopsov, četrta v prvenstvu in rekorden večer za Antonya Tončka Collinsa, ki je proti laščanom zbral 19 asistenc, kar je novi rekord v zgodovini 1.SKL..
Hopsi so lokalni derbi začeli silovito in si v prvih desetih minutah tekme, v katerih so gostje dosegli le štiri točke iz igre, priigrali neulovljivih 18 točk prednosti. Potem ko se je v drugi četrtini razigral še Miha Vašl in dosegel pet trojk, so Hopsi na velikem odmoru vodili 56:31. V tretji četrtini so Hopsi slabše začeli, gostje so se dobrih pet minut pred koncem tretje četrtine uspeli približati na 15 točk zaostanka (62:47), po minuti odmora pa so Hopsi ponovno stopili na plin in svojo prednost znova postavili na +20, tako da je bila zadnja četrtina, v kateri je domači trener Boštjan Kuhar priložnost za igro ponudil vsem igralcem z izjemo Jana Copota, le še formalnost.
Prvo ime lokalnega derbija je bil Antony Tonček Collins, ki je z devetnajstimi podajami postavil nov rekord državnega prvenstva, ob tem rekordu je Tonček dosegel še 14 točk in 3 ukradene žoge. Dvojnega dvojčka je v svojo statistiko vpisal tudi vse boljši Gezim Morina, ki je dosegel 18 točk in zbral 12 skokov, prvi strelec polzelanov pa je bil Miha Vašl, ki je dosegel 24 točk (trojke 7:9) in dodal po tri skoke in podaje. Kaleb Joseph je bil prvi strelec Zlatoroga, američan je dosegel 12 točk.

Boštjan Kuhar (trener Hopsov):
Prvi polčas smo odigrali po dogovoru, v obrambi smo začeli popravljati nekatere stvari, tudi igralci so začutili svoje vloge in verjamem, da lahko v nadaljevanju sezone prikažemo še boljše predstave s hitro in agresivno igro. Zahvaljujem se našim zvestim navijačem, z njihovo bučno podporo smo še močnejši.

Robi Ribežl (trener Zlatoroga):
Ponovno kolaps v prvi četrtini, ne zadevamo niti iz neposredne bližine in z linije prostih metov. Odigramo slabo obrambo in s takšno igro ne moreš zmagati na Polzeli. Čestitke domačinom za zmago.