PRVI PORAZ DOMA

8-Krog 1.SKL

HOPSI POLZELA — HELIOS SUNS 86:87
(26:28, 22:18, 19:14, 19:27)

Polzela. Športna dvorana. Gledalcev 300. Sodniki: Boris Krejić (Kranj), Matej Špendl (Maribor), Diana Lapanović (Novo Mesto).

HOPSI POLZELA: Collins 30, Jelen, Morina 9 (1:1), Pešak, Dragan 3, Copot, Čebular 3 (1:4), Goltnik, Vašl 19 (2:2), Fowler 5 (1:1), Atanacković 11 (2:4), Vasilić 6. Trener: Boštjan Kuhar.

HELIOS SUNS: Konjević 11 (5:5), Šikanič, Radovčić 14 (5:5), Prepelič, Pelko 26 (9:10), Bratec, Oman 5, Šantelj 8 (2:2), Kralj, Mahkovic 16 (3:3), Florveus 7 (3:6). Trener: Dejan Jakara.

PROSTI METI: Hopsi 7:12, Helios 27:31
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 27, Helios 20
PET OSEBNIH NAPAK: Dragan (34)
SKOK: Hopsi 33 (Dragan 5), Helios 33 (Mahkovic 8)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 11:28 (Vašl 5, Collins 2, Morina 2, Dragan 1, Atanacković 1)
Helios 10:27 (Pelko 5, Mahkovic 3, Radovčić 1, Oman 1)

Hopsi so v derbiju 8. kroga 1.SKL prvič izgubili na domačem parketu. Rumeno-modri so morali priznati premoč Heliosu, v ospredju pa so znova bili sodniki, ki niso bili dorasli derbiju. Treba je priznati, da so Hopsi imeli zmago v svojih rokah, žal pa je dve sekundi pred koncem kapetan Sandi Čebular zgrešil dva prosta meta, vendarle pa so na rezultat v veliki meri vplivali nedorasli sodniki. Že pogled na statistiko pove vse, gostje so metali kar 31 prostih metov, domači le 12, za nameček so sodniki Hopsom, naložili za kar 800 EUR kazni, ki se bodo zlili v blagajno KZS.
Hopsi so po izenačenem prvem polčasu do prve občutnejše prednosti prišli v tretji četrtini, ki so jo končali z osmimi točkami prednosti. Pa so se znova oglasili sodniki, ki so najboljšemu posamezniku tekme Antonyu Tončku Collinsu po izteku igralnega časa dosodili tehnično napako, tako da so gostje četrto četrtino začeli z prostim metom. Ekipi sta v zadnjo minuto odšli izenačeni, gostje so 15 sekund pred koncem preko Krešimirja Radovčića povedli 87:86, Hopsi so imeli napad, dve sekundi pred koncem pa je imel Sandi Čebular na voljo dva prosta meta za zmago, ki pa jih je kapetan Hopsov zgrešil.
V domači vrsti je odlično odigral Antony Tonček Collins, ki je dosegel 30 točk in dodal 6 podaj in 4 skoke, Miha Vašl je dosegel 19 točk (trojke 5:8) in 4 podaje, Simo Atanacković pa je dodal 11 točk. V zmagovalni vrsti je bil najučinkovitejši Jure Pelko, ki je dosegel 26 točk (prosti meti 9:10), Blaž Mahkovic je dodal 16 točk in 8 skokov.

Boštjan Kuhar (trener Hopsov)
Po takši tekmi je težko povedati karkoli pametnega, pogled na statistiko pove marsikaj o današnji tekmi. Žal nam je naših navijačev, ki so nas znova glasno vzpodbujali.

Dejan Jakara (trener Heliosa)
Čestitke fantom za zmago, dobra šola nam je bila tekma v Čačku, tokrat smo odigrali borbeno in na koncu z malo sreče zasluženo zmagali. Čestitke tudi domačinom za fer in borbeno igro.