ŠE PETI PORAZ

5. Krog Lige Alpe Adria

HOPSI POLZELA — SWANS GMUNDEN 85:87
(26:20, 19:17, 14:23, 26:27)

Polzela. Športna dvorana. Gledalcev 100. Sodniki: Damjan Gajšek, Domen Krajnc, Jure Letonje (Slovenija)

HOPSI POLZELA: Jelen, Morina 8 (2:2), Pešak 5, Dragan 6, Copot, Čebular 13, Goltnik, Vašl 16 (2:2), Fowler 17 (2:2), Atanacković 9 (3:3), Vasilić 11 (1:3).

SWANS GMUNDEN: Murati 26 (9:9), Friedrich 17 (2:3), Guttl 3 (1:2), Woods 7 (1:1), Loveridge 8 (1:2), Blazan 14 (2:3), Schartmuller 10 (1:1), Rakić, Hofinger 2 (2:2), Blagojević.

PROSTI METI: Hopsi 10:12, Gmunden 19:23
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 28, Gmunden 18
PET OSEBNIH NAPAK: Pešak (36)
SKOK: Hopsi 27 (Morina 6), Gmunden 33 (Murati 7)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 11:29 (Vašl 4, Čebular 3, Morina 2, Pešak 1, Fowler 1)
Gmunden 8:19 (Murati 3, Friedrich 3, Loveridge 1, Schartmuller 1)

Hopsi so že tretjo zaporedno tekmo izgubili za točko ali dve, tokrat so pred svojimi navijači v tekmi ki ni imela pravega tekmovalnega naboja, saj je v skupini B že nekaj časa vse odločeno, izgubili proti avstrijski ekipi Swans Gmunden.
Hopsi so v prvem polčasu zanesljivo vodili, imeli prednost 11 točk ob koncu druge četrtine (45:34), gostje pa so do preobrata prišli v tretji četrtini, ki so jo dobili za devet točk in gostje so imeli pred zadnjo četrtino točko prednosti. Hopsi so tri minute in pol pred koncem po trojki Gezima Morine povedli 80:74, toda gostje so preko razpoloženega kapetana Enisa Muratija preobrnili rezultat in prišli do četrte zmage v Pokalu Alpe Adria.
V domači vrsti je bil najučinkovitejši Nate Fowler (17 točk), Miha Vašl je dosegel 16 točk in dodal 6 podaj. V gostujoči ekipi je blestel kapetan Enis Murati (26 točk, 7 skokov in 7 podaj), Daniel Friedrich je dodal 17 točk in 4 podaje.