HOPSI PRVI PREMAGALI KOPER PRIMORSKO

1.SKL, 13 Krog

HOPSI POLZELA — KOPER PRIMORSKA 85:84
(17:20, 25:27, 24:14, 19:23)

Polzela. Športna dvorana. Gledalcev 200. Sodniki: Blaž Zupančič (Ljubljana), Damjan Gajšek (Podčetrtek), Blaž Smrekar (Nova Gorica).

HOPSI POLZELA: Collins 12, Jelen, Morina 7, Pešak, Dragan, Copot 8 (0:2),Goltnik, Vašl 12, Fowler 19, Atanacković 19 (1:2), Vasilić 8 (2:2). Trener: Boštjan Kuhar.

KOPER PRIMORSKA: Holt 25 (2:2), Haskič, Mrgole, Barič 4, Kosi, Ciani, Lazić 9 (2:2), Marinković 15 (1:1), Hodžić 6 (1:1), Dimec 13 (1:2), Šiško 4 (2:2), Vončina 8. Trener: Jurica Golemac.

PROSTI METI: Hopsi 3:6,Koper 9:10
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 18, Koper 16
SKOK: Hopsi 26 (Copot 9), Koper 34 (Lazić 9)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 12:28 (Vašl 4, Fowler 3, Atanacković 2, Copot 2, Morina 1).
Koper 9:25 (Holt 5, Vončina 2, Lazić 1, Hodžić 1)
Hopsi so končno imeli srečo v sami končnici tekme, potem ko so štiri tekme izgubili z največ tremi točkami razlike, so takrat pred svojimi navijači v sami končnici uspeli premagati vodilno ekipo prvenstva in ji tako zadati prvi poraz v letošnji sezoni 1. SKL.
V prvem polčsu so prvi do večje razlike prišli gostje iz obale, minuto in pol pred koncem prvega polčasa so povedli za 12 točk, Hopsi pa so z delnim izzidom 7:0 prednost do polčasa znižali na pet točk zaostanka. Odlično so Hopsi odigrali tretjo četrtino, dobro minuto pred koncem so povedli 66:57, na zadnji odmor so Hopsi krenili s petimi točkami prednosti. Sam zaključek tekme je prinesel pravo dramo, Hopsi so z košem Sima Atanackoviča minuto pred koncem prišli na dve točki zaostanka (82:84), Aleksandar Lazić je zgrešil met za tri točke, domači pa so sedem sekund pred koncem z trojko Nate Fowlerja povedli 85:84. Gostje so zadnji napad zaključevali preko Ivana Marinkovića, ki pa ga je odlično zaustavil Milojko Vasilić za zmago Hopsov, peto v prvenstvo in prekinjen niz štirih zaporednih porazov, hkrati pa je to pomenilo tudi prvi poraz primorcev v letošnji ligi.
V domači vrsti je z novim dvojnim dvojčkom blestel Antony Tonček Collins(15 podaj, 12 točk), Simo Atanackovič in Nate Fowler sta dosegla po 19 točk, kapetan Hopsov Miha Vašl je dosegel 12 točk in dodal 5 podaj in 4 skoke, velja pa omeniti odlično igro mladega Jana Copota, ki je dosegel 8 točk in dodal kar 9 skokov. Pri vodilni ekipi prvenstva je bil najučinkovitejši američam Stephen Holt, ki je dos 25 točk in dodal 6 skokov in 5 podaj.