ZA KONEC ZMAGA

HOPSI POLZELA — BRNO 85:71 (25:10, 19:29, 22:16, 19:16)

Hopsi so v zadnjem 6. krogu Pokala Alpe Adria prišli do prve zmage. Varovanci trenerja Boštjana Kuharja so v Športni dvorani na Polzeli s 85:71 premagali Brno. Hopsi so vodili skozi celo srečanje, v peti minuti tretje četrtine so rumeno-modri vodili 61:41, na koncu pa so zanesljivo zmagali s 85:71. Veseli podatek da so znatno minutažo dobili mladi košarkarji, Iztok Goltnik je odigral dobrih 25 minut in dosegel 10 točk in dodal 3 skoke, Jan Copot je bil na parketu nekaj manj kot 20 minut, prav toliko Jaka Pešak; oba pa sta v svojo statistiko vpisala po 5 podaj. Najboljši strelec Hopsov je bil Nate Fowler, ki je dosegel 16 točk in dodal še 6 skokov in 4 podaje, Simo Atanacković je dosegel 15 točk, Sandi Čebular je dodal 13 točk, novi dvojni dvojček pa je vpisal Gezim Morina, ki je dosegel 11 točk in dodal 10 skokov.
“Tekmo smo odigrali brez našega prvega organizatorja igre Antonya Collinsa, kljub temu so ostali igralci odlično nadomestili njegov izostanek. Odigrali smo dobro v napadu, hitro tako kot želimo, mladi igralci pa so dokazali, da se za prihodnost košarke na Polzeli ni bati”, je vidno zadovoljen po tekmi povedal trener Hopsov Boštjan Kuhar.