HOPSI V LIGI ZA PRVAKA

1. SKL. 16 Krog

HOPSI POLZELA — ŠENČUR 71:66
(19:26, 9:12, 17:16, 25:12)

Polzela. Športna dvorana. Gledalcev 500. Sodniki: Milan Nedović (Kranj), Goran Grbić (Ljubljana), Srečko Savić (Ljubljana).

HOPSI POLZELA: Kmetič, Collins 12 (2:2), Morina 8, Pešak, Copot, Čebular 12 (1:2), Goltnik, Vašl 2, Fowler 17, Atanacković 18 (4:6), Vasilić 2, Rizman. Trener: Boštjan Kuhar.

ŠENČUR: Ivković, Bubnić, Novak 7 (0:2), Rojc 4, Murić 20 (9:12), Popadić 11, Rotar 2, Brkić 4 (0:4), Pavić 7 (1:2), Jurček 10 (2:2), Zadnik 1 (1:2). Trener: Konstantin Subotić

PROSTI METI: Hopsi 7:10, Šenčur 15:26
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 25, Šenčur 18
PET OSEBNIH NAPAK: Vasilić (35), Rojc (39)
SKOK: Hopsi 27 (Fowler 9), Šenčur 38 (Murić 10)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 10:27 (Čebular 3, Fowler 3, Morina 2, Atanacković 2)
Šenčur 7:23 (Popadić 3, Jurček 2, Novak 1, Murić 1)

Hopsi so si z zmago proti Šenčurju zagotovili nastop v ligi za prvaka, tekma zadnjega 16. kroga 1.SKL je odločila šestega potnika, ki se bo v nadaljevanju sezone boril za naslov prvaka. Hopsi so do zmage prišli z izredno igro v zadnji četrtini, v kateri so na krilih odličnih navijačev preobrnili rezultat in na koncu zasluženo zmagali.
Hopsi so začeli odlično, sredi prve četrtine so vodili 14:9, nato pa so se razigrali gostje, ki so si do konca prve četrtine priigrali sedem točk prednosti. Hopsi so tudi v drugi četrtini igrali nervozno in nepovezano, pomembnost tekme je naredila svoje. Gostje so prednost ohranili tudi v nadaljevanju, pred zadnjo četrtino so imeli gorenjci 8 točk prednosti. V četrti četrtini so rumeno-modri začeli lov na goste, sedem minut pred koncem so se približali na dve točki zaostanka (52:54), rezultatski preobrat pa so dosegli dve minuti pred koncem, ko so po dveh zaporednih trojkah odličnega Nate Fowlerja povedli 67:63, Tonček Collins je nato zadel še dva prosta meta in tehtnico prevesil v domačo korist.
Nate Fowler je bil prvo ime Hopsov (17 točk, 9 skokov), Simo Atanacković je dosegel 18 točk, Antony Tonček Collins pa je dosegel 12 točk in dodal 9 podaj. Svoj del sta dodala Sandi Čebular (12 točk) in Gezim Morina (8 točk, 6 skokov), Miha Vašl pa je bil tokrat napadalno nerazpoložen, je pa veliko delo opravil v obrambi, prav tako kot Milojko Vasilić. V vrstah gostov je dvojnega dvojčka dosegel Dino Murič (20 točk, 10 skokov), Marko Popadić pa je dodal 11 točk.
Iskrene čestitke igralcem, strokovnemu vodstvu in upravi, seveda pa ne smemo pozabiti odličnih navijačev, ki so ponesli fante do uvrstitve v ligo za prvaka.