HOPSI IZPADLI V ČETRTFINALU

Pokal Špar. Četrtfinale.

HOPSI POLZELA — KRKA 66:75
(17:22, 19:9, 16:26, 14:18)

Polzela. Športna dvorana. Gledalcev 200. Sodniki: Matej Boltauzer (Maribor), Diana Lapanović (Novo Mesto), Primož Pipan (Ljubljana).

HOPSI POLZELA: Collins 8 (4:5), Jelen, Steblovnik, Morina 11 (4:4), Pešak 5, Copot 15 (1:2), Čebular 2, Goltnik 2, Vašl, Fowler 8, Atanacković 7, Vasilić 8 (4:4). Trener: Boštjan Kuhar.

KRKA: Cosey 3, Jarc, Škedelj 9 (3:6), Pašalić 2, Stipaničev, Đapa 9 (3:4), Fifolt 2 (2:2), Balažič 7 (2:3), Jošilo 14 (2:3), Stergar 5 (5:6), Lapornik 12 (2:3), Ramljak 12. Trener: Dražen Anzulović.

PROSTI METI: Hopsi 13:15, Krka 19:27
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 24, Krka 19
PET OSEBNIH NAPAK: Atanacković (32), Čebular (34).
SKOK: Hopsi 28 (Vasilić 6), Krka 27 (Jošilo 8)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 5:18 (Copot 2, Morina 1, Pešak 1, Atanacković 1)
Krka 8:24 (Škedelj 2, Jošilo 2, Lapornik 2, Cosey 1, Balažič 1)

Polfinalisti pokala Špar so po dveh obračunih postali košarkarji Krke, ki so na obeh četrtfinalnih tekmah dvakrat zmagali. Hopsi so na domačem parketu lovili 12 točk zaostanka iz prve tekme v Novem Mestu, najbližje so bili na začetku tretje četrtine, ko so po trojki Jana Copota povedli 39:33, kaj več pa utrujeni Hopsi niso uspeli iztržiti. Veseli podatek da so visoko minutažo dobili trije upi polzelske košarke, Jan Copot je bil prvi strelec tekme in je na parketu prebil skoraj 28 minut, Iztok Goltnik je odigral 18 minut in pol, Jaka Pešak pa je na mestu organizatorja igre odigral 11 minut. Ob Janu Copotu, ki je dosegel 15 točk je bil dvoštevičen še Gezim Morina ki je dosegel 11 točk, Tonček Collins, Nate Fowler in Milojko Vasilić so dodali po osem točk. Pri gostih je bil najučinkovitejši Marko Jošilo (14 točk, 8 skokov), Luka Lapornik in Ivan Ramljak pa sta dosegla po 12 točk.