HOPSI NADIGRALI HELIOS

1.Krog lige zaprvaka

HOPSI POLZELA — HELIOS 84:75

(27:23, 15:17, 21:20, 21:15)

Polzela. Športna dvorana. Gledalcev 300. Sodniki: Boris Krejić (Kranj), Damjan Gajšek (Podčetrtek), Srečko Savić (Ljubljana)

HOPSI POLZELA: Kmetič, Collins 21 (0:1), Morina 9 81:1), Pešak, Copot 4, Čebular 11 (2:3), Goltnik, Vašl 16 (2:2), Atanacković 13 (3:5), Vasilić 8, Rizman 2. Trener: Boštjan Kuhar.

HELIOS: Konjević 18 (1:2), Šikanić, Radovčić 10, Prepelič 2, Pelko 4, Bratec, Oman 14, Šantelj 10, Mahkovic 10 (4:4), Hirchmann 3, Floneus 4, Strel. Trener: Dejan Jakara.

PROSTI METI: Hopsi 8:12, Helios 5:6
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 18, Helios 20
SKOK: Hopsi 29 (Atanacković 8), Helios 24 (Oman 5)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 4:16 (Vašl 2, Collins 1, Čebular 1)
Helios 12:31 (Oman 4, Konjević 3, Radončić 2, Mahkovic 2, Hirschmann 1)

Hopsi so povsem zasluženo prišli do prve zmaga v ligi za prvaka, čeprav so tekmo začeli brez Nata Fowlerja, ki se je zaradi šolskih obveznosti že vrnil v ZDA. V prvem polčasu so prevladovali Hopsi, ki so držali svojo prednost osmih do desetih točk, Barvarji pa so v zadnjih sekundah prvega polčasa z dvema trojkama uspeli prednost Hopsov pred velikim odmorom znižati na dve točki. Začetek drugega polčasa je v domači vrsti prinesel popoln mrk, gostje so z delnim izidom 16:4 prišli do vodstva 56:46, po odlični blokadi Milojka Vasilića pa so Hopsi odgovorili z delnim izidom 12:0 in prišli do vodstva 58:56. Hopsi so tudi zadnjo četrtino odigrali odlično in si povsem zasluženo priigrali prvo zmago v ligi za prvaka.
Prvo ime Hopsov je bil Tonček Collins, ki je zabeležil novega dvojnega dvojčka (21 točk, 12 podaj), Miha Vašl je k zmagi Hopsov prispeval 16 točk, 3 skoke in 2 podaji, novopečeni očka Simo Atanacković je dodal 8 skokov in 2 podaji. V vrsti Barvarjev je bil najučinkovitejši Davor Konjević, ki je dosegel 18 točk, Urban Oman pa je dosegel 14 točk.