NEPOPOLNI HOPSI MORALI PRIZNATI PREMOČ PRIMORCEM

Liga NKBM 3. Krog lige za Prvaka

HOPSI POLZELA — KOPER PRIMORSKA 68:92
(14:31, 17:21, 15:24, 22:16)

Športna dvorana na Polzeli. Brez gledalcev. Sodniki: Sašo Petek (Maribor), Matej Špendl (Maribor), Gregor Gajšek (Podčetrtek)

HOPSI POLZELA: Kmetič, Collins 3, Jelen, Morina, Pešak, Copot 10 (2:2), Čebular 11 (4:5), Goltnik, Vašl 11 (4:5), Atanacković 17 (2:4), Vasilić 4, Rizman 12 (5:5). Trener: Vladimir Rizman.

KOPER PRIMORSKA: Gibbs 9 (4:4), Hrovat, Barič 6 (4:4), Kosi 9 (1:6), Ciani, Lazić 12 (2:2), Haskič 2, Hodžić 20 (3:4), Mrgole 2, Dimec 18 (2:4), Nemanič 5 (3:4), Luković 9 (1:1). Trener: Andrej Žakelj.

OSEBNE NAPAKE: Hopsi 20, Koper 22
PROSTI METI: Hopsi 17:21, Koper 20:29
SKOK: Hopsi 21 (Atanacković 5), Koper 42 (Lazić 10)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 7:28 (Copot 2, Collins 1, Čebular 1, Vašl 1, Atanacković 1, Rizman 1)

Tekma pred tiho in prazno dvorano, kakršne na Polzeli nismo vajeni je bila vse prej kot prava prvenstvena. Domači brez trenerja Boštjana Kuharja, namesto njega je na klopi sedel Vladimir Rizman, Gezim Morina zaradi poškodbe ni igral. Gostje motivirani, že od prve minute so pokazali da jih na Polzeli zanima le zmaga.
Gostje so siloviti začeli, si v prvih treh minutah priigrali prednost 10:0, do konca prve četrtine so svojo prednost povišali na 17 točk, ob polčasu je bila prednost gostov že neulovljvih 21 točk. Tudi nadaljevanje ni prineslo spremembe, gostje so nadaljevali z agresivno igro, svojo prednost večali iz minute v minuto, ob koncu tretje četrtine so vodili za 30 točk. Hopsi, pri katerih so znova veliko minutažo dobili mladi igralci so visoko prednost gostov v zadnji četrtini uspeli znižati na končnih -24.
V nerazpoloženi domači vrsti, ki je zbrala polovico manj skokov kot gostje (21:42), je bil najučinkovitejši slavljenec Simo Atanacković (17 točk, 5 skokov, 2 podaji), Jan Rizman je dosegel 12 točk, Sandi Čebular in Miha Vašl pa sta dodala po 11 točk. Pri gostih je blestel bivši igralec Hopsov Alen Hodžić, kapetan gostov je dosegel 20 točk, Žiga Dimec je dodal 18 točk in 6 skokov, Aleksandar Lazić pa je vpisal dvojnega dvojčka (12 točk, 10 skokov)