HOPSI NAMUČILI ABA LIGAŠA

1.SKL 5. Krog

HOPSI POLZELA – KRKA 79:89
(21:12, 20:22, 20:27, 18:28)

Polzela. Športna dvorana. Brez gledalcev. Sodniki: Boris Krejić (Kranj), Primož Pipan (Ljubljana), Srečko Savić (Ljubljana).

HOPSI POLZELA: Pešak, Copot 3, Jurček 11 (2;2), Mikulić 17 (7:8), Drekalović 2, Goltnik 8 (2:2), Carver 14 (2:6), Kosič 24 (7:7), Borišek, Habot, Kureš, Rizman. Trener: Boštjan Kuhar.

KRKA: Medved, Stergar 5 (2:2), Jančar Jarc, Camphor 13 (2:2), Stipčević 17 (3:4), Vrabac 6 (1:2), Barič 7 (2:2), Škifič 11 (4:6), Škedelj 16 (3:4), Rebec 9, Vučetić 5. Trener: Vladimir Anzulović.

PROSTI METI: Hopsi 20:25, Krka 17:22

OSEBNE NAPAKE: Hopsi 20, Krka 23

SKOK: Hopsi 36 (Carver 16), Krka 30 (Stipčević 5)

MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 7:19 (Kosič 3, Goltnik 2, Jurček 1, Copot 1)

Krka 14:33 (Škedelj 3, Rebec 3, Stipčević 2, Stergar 1, Camphor 1, Vrabac 1, Barič 1, Škifič 1, Vučetić 1)

Hopsi so se odlično upirali ABA ligašu iz Novega Mesta, varovanci trenerja Boštjana Kuharja so vodili 28 minut, največ tri minute pred koncem prvega polčasa, ko so rumeni vodili 37:23.

Hopsi so dobro začeli in prvo četrtino dobili za devet točk, v nadaljevanju prvega polčasa pa so domači le še pritiskali na plin in si tri minute pred koncem prvega polčasa priigrali 14 točk prednosti. Krkaši so v zaključku prvega polčasa stisnili domače, ki so si privoščili nekaj napak, kar so izkoristili krkaši in prednost Hopsov do konca prvega polčasa prepolovili. V tretji četrtini so domači držali prednost vse do 28. minute, ko so gostje prvič na tekmi povedli (53:54), tretja četrtina pa se je končala ob Izenačenemu izidu na 61. Zadnjo četrtino so gostje odprli z dvema zaporednima trojkama Jana Rebca, štiri minute pred koncem so gostje po šestih zadetih trojkah že vodili 80:69 in vprašanje zmagovalca je bilo odločeno.

V domači vrsti je kapetansko odigral Žan Kosič (24 točk, 3 skoki in 3 podaje), Josip Mikulić je dosegel 17 točk in dodal 7 skokov, novega dvojnega dvojčka je vpisal Aaron Carver (14 točk in 16 skokov), Žiga Jurček je dodal 11 točk, mladi Iztok Goltnik pa je dosegel 8 točk. Pri gostih, ki so dosegli 14 trojk od tega 10 v drugem polčasu, je bil najučinkovitejši Rok Stipčević (17 točk, 6 podaj in 5 skokov), Miha Škedelj je dodal 16 točk, američam Roderick Camphor pa je dosegel 13 točk in dodal po štiri skoke in podaje.