HOPSI RAZOČARALI

7. Krog 1. SKL

HOPSI POLZELA – TERME OLIMIA PODČETRTEK 76:95
(26:24, 16:26, 24:25, 10:20)

Polzela. Športna dvorana. Brez gledalcev. Sodniki: Goran Grbič (Ljubljana), Nace Mohorič (Velenje), Klermen Novak (Hruševje).

HOPSI POLZELA: Pešak, Copot 6, Jurček 15 (5:6), Mikulić 15 (0:1), Drekalović 6, Goltnik 3, Carver 17 (3:6), Kosič 10 (3:4), Borišek, Habot 2 (0:2), Kureš 2, Rizman. Trener: Boštjan Kuhar.

TERME OLIMIA: Strnad 15,F. Škorjanc, Ž. Švigelj, Sevšek 6, G. Škorjanc, Maček 13, Čebular 17 (6:6), Cerkovnik 15 (2:2), Popadić, A. Švigelj, Atanacković 27 (5:5), Vasilić 2. Trener: Davor Bračko.

PROSTI METI: Hopsi 11:19, Terme Olimia 13:13
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 18, Terma Olimia 21
SKOK: Hopsi 35 (Carver 12), Terme Olimia 34 (Čebular 9)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 7:26 (Jurček 2, Carver 2, Mikulić 1, Goltnik 1, Kosič 1)
Terme Olimia 14:27 (Strnad 5, Maček 3, G. Sevšek 2, Atanacković 2, Čebular 1, Cerkovnik 1)

Hopsi ostajajo po šestih odigranih tekmah le pri eni zmagi, proti Podčetrtku so v lokalnem derbiju dobro odigrali prvih 15 minut, vse ostalo pa je bilo povsem v znamenju izkušenih gostov.
Polzelani so dobili prvo četrtino, po prvem delu druge četrtine je bil izid izenačen na 36, potem pa so gostje z delnim izidom 14:3 prišli do prednosti 50:39, na polčas so igralci Podčetrtka odšli z osmimi točkami prednosti. Hopsi so tudi tretjo četrtino začeli slabo, gostje so zadevali z vseh položajev in prednost Podčetrtka je v 25. minuti znašala že 15 točk (47:62), domači so prednost gostov z serijo točk Aarona Carvera do konca tretjega dela tekme uspeli znižati na minus devet,to pa je bilo tudi vse z strani Hopsov. Gostje so v zadnji četrtini predvsem preko bivšega košarkarja Hopsov Sima Atanackoviča višali prednost ki se je na koncu ustavila na zasluženih + 19 za Terme Olimia.
V domači vrsti ki je znova odigrala slabo obrombo je novega dvojnega dvojčka dosegel Aaron Carver (17 točk, 12 skokov), Žiga Jurček in Josip Mikulić sta dodala po 15 točk, kapetan Žan Kosič je vpisal dvojni dvojček (13 podaj in 10 točk). Pri gostih je blestela bivša naveza Hopsov Simo Atanacković in Sandi Čebular, popularni Simo je dosegel 27 točk, Sandiju Čebularju pa je do trojnega dvojčka zmanjkal le en skok (17 točk, 11 podaj in 9 skokov in indeks 31).