HOPSI DRUGIČ ZMAGALI

1. SKL 8. Krog

HOPSI POLZELA – ROGAŠKA 96:93
(27:30, 25:21, 16:26, 28:16)

Polzela. Športna dvorana. Brez gledalcev. Sodniki: Matej Špendl (Maribor), Edo Javor (Ljubljana), Damjan Gajšek (Podčetrtek).

HOPSI POLZELA: Pešak 1 (1:2), Copot 5, Jurček 18 (2:3), Mikulić 23 (2:2), Drekalović, Goltnik 6 (1:2), Carver 17 (3:3), Kosič 26 (7:8), Borišek, Habot, Kureš, Rizman. Trener: Boštjan Kuhar.

ROGAŠKA: Čevizović, Močnik, Božak 8, Vujačić 2, Sivka, Pelko 13 (3:4), Nichols 15 (3:4), Zupan 15 (2:2), Gabrovšek 20, Šantelj 2 (2:2), Blackshear 18 (2:2). Trener: Damjan Novaković.

PROSTI METI: 16:20, Rogaška 12:14.
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 21, Rogaška 19.
PET OSEBNIH NAPAK: Copot (35), Nichols (35), Pešak (36).
SKOK: Hopsi 22 (Carver 7), Rogaška 30 (Blackshear 12).
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 10:22 (Mikulić 3, Kosič 3, Jurček 2, Copot 1, Goltnik 1).
Rogaška 9:22 (Zupan 3, Božak 2, Pelko 2, Gabrovšek 2).

Hopsi so po treh zaporednih porazih v razburljivem lokalnem derbiju prišli do druge prvenstvene zmage. Varovanci trenerja Boštjana Kuharja so odlično odigrali v napadu, predvsem pa so rumeni pokazali veliko borbenosti in ekipnega duha.
Po začetnem vodstvu Hopsov je nadaljevanje prve četrtine minilo v dominaciji gostov, ki so si po šestih minutah igre priigrali prednost 12 točk (11:23), po minuti odmora domačega trenerja Boštjana Kuharja pa so Hopsi zaigrali bolje in s trojko kapetana Žana Kosiča v zadnji sekundi prve četrtine prišli na zaostanek treh točk. Druga četrtina je bila zelo izenačena, domači so v četrti minuti drugega dela tekme povedli 38:32, na polčasu so imeli Hopsi pol koša prednosti. Tretjo četrtino so gostje odprli z delnim izidom 11:0 in povedli za deset točk, tri minute in pol pred koncem tretje četrtine so slatinčani vodili za 14 (74:60), pred zadnjimi desetimi minutami tekme je prednost Rogaške znašala devet točk. Zadnjo četrtino so domači odigrali kot v transu. Po štirih minutah igre v zadnjem delu tekme so Hopsi z delnim izidom 13:3 povedli za točko (81:80), po trojki Žige Jurčka dve minute in pol pred koncem je bilo na semaforju 90:86. Pol minute pred koncem je Jure Pelko zadel dva prosta meta za 94:93, kapetan Hopsov Žan Kosič pa je devet sekund pred koncem z linije prostih metov postavil končnih 96:93.
V domači vrsti veseli odlična igra trojice mladeničev, Iztok Goltnik (6 točk), Jan Copot (5 točk, 4 skoki) in Jaka Pešak so na izredno pomembni tekmi dobili lepo minutažo, ki so jo zelo dobro izkoristili in prikazali obilico borbenosti in želje. Prvo ime Hopsov je bil Žan Kosič, ki je odigral kapetansko (26 točk, 7 podaj in 3 skoke), Josip Mikulić je dodal 23 točk in 4 skoke, Žiga Jurček je dosegel 18 točk, v zadnjih šestih minutah devet točk, Aaron Carver pa je k zmagi Hopsov prispeval 17 točk in 7 skokov.
V gostujoči vrsti najboljši američan Gerald Blackshear z dvojnim dvojčkom (18 točk, 12 skokov), David Gabrovšek je dodal 20 točk in 4 skoke.