(27:11, 18:18, 24:23, 23:18)

Krka: Medved 2, Stergar 12, Jančar Jarc 5, Camphor 13, Kosi 2, Škifič 18, Škedelj 7, Rebec 15, Vučetić 9, Milovanović 9.
Hopsi Polzela: Copot 9, Jurček 2, Mikulić 16, Miljković 4, Goltnik 2, Carver 6, Kosič 18, Habot 11, Kureš 3.

CELOTNA STATISTIKA

Krka je po več kot dveh tednih, ki so jih igralci in strokovno vodstvo preživeli v karanteni zaradi okužb v moštvu, zanesljivo premagala Hopse s Polzele in se z izkupičkom 12-2 znova zavihtela na vrh lestvice 1. SKL. Hopsi na drugi strani imajo po desetem porazu le še teoretične možnosti za uvrstitev v ligo za prvaka oziroma med prvih pet ekip. Novomeščani so večji del naloge opravili že v prvi četrtini, ki so jo dobili s 27:12. V nadaljevanju so izkušeno zadržali razliko, trener Vladimir Anzulović pa je lahko enakomerno razdelil minutažo in priložnost ponudil vsem dvanajstim igralcem.
V prvem polčasu jo je odlično izkoristil Jure Škifič (trojke 4:4), ki je v tem delu dosegel 15 od svojih 18 točk, v drugih dvajsetih minutah pa so se razigrali Jan Rebec (trojke 5:6), ki je zadel pet od šestnajstih trojk Krke (16:26), Roderick Rodney Camphor (13 točk) in Leon Stergar (12 točk, 6 podaj). Pri gostih je izstopal Žan Kosič z 18 točkami, osmimi podajami in šestimi skoki.
Krka bo tekmo 15. kola v Rogaški Slatini igrala čez manj kot 48 ur, Hopsi pa bodo naslednjič na igrišče stopili šele 23. januarja v Podčetrtku.