(29:24, 21:21, 23:35, 16:22)

Hopsi Polzela: Collins 16, Jurček 9, Mikulić 16, Miljković 4, Goltnik 5, Carver 16, Kosič 19, Habot 4.
Šentjur: Špan 5, Tabak 6, Držić 12, Đapa 24, Mitrović 22, Samac 4, Ledl 17, Nemanič 2.

CELOTNA STATISTIKA

Igralci Šentjurja so odšli na gostovanje v Polzelo z določeno dozo mirnosti, saj konkretno držijo prvo mesto v Ligi za obstanek, s tem pa tudi vozovnico za četrtfinale Lige Nova KBM. Hopsom je pred tekmo po glavi hodila le misel na zmago, saj z Zlatorogom iz Laškega bijejo bitko za zadnje mesto v četrtfinalu. Domača ekipa je vodila večji del srečanja, največ v 21. minuti, in sicer za 10 točk (55:45), a so gostje pokazali zvrhano mero nepopustljivosti in tekmecem niso dovolili, da so se rezultatsko močneje odlepili. V zadnjo četrtino so igralci Polzele vstopili s tremi točkami prednosti in pred nami je bila zanimiva končnica, v kateri so gostje iz Šentjurja prvič povedli v 36. minuti (84:85), v zadnji dve minuti pa sta ekipi vstopili pri izenačenem rezultatu (87:87). Nato so gostje s košem najboljšega strelca srečanja, Daliborja Đape spet povedli, njihovo prednost pa je z dvema zadetima prostima metoma 56 sekund pred koncem tekme izničil Žiga Jurček. Po nekaj zgrešenih metih v napadu obeh ekip je Šentjur zakorakal v svoj zadnji napad, ki so ga zaključili 7 sekund pred koncem tekme s trojko, ki jo je iz kota zadel Jernej Ledl, domači pa nato niso več uspeli priti do meta za izenačenje iz izdelane situacije in zmaga je odšla v Šentjur. V izenačenem srečanju so odločale malenkosti, predvsem so bili gostje natančni pri metih za tri točke, saj so jih izvajali 50%.
Najbolj učinkovit igralec Hopsov je bil Žan Kosič, ki je dosegel 19 točk, Anthony Collins (12 podaj), Aaron Carver (9 skokov) in Josip Mikulić pa so dodali po 16 točk. Pri gostujoči ekipi je bil najboljši strelec Dalibor Đapa, ki je dosegel 24 točk in 8 skokov, 22 jih je prispeval Stefan Mitrović.
Moštvo iz Polzele bo v naslednjem kolu 3. aprila gostovalo v Laškem, Šentjur pa bo isti dan odigral tekmo na domačem parketu proti ECE Triglavu.