(25:23, 24:16, 13:23, 23:29)

ECE Triglav: Grubelič 12, Dornik 16, Urbiha 4, Ožegovič 11, Stavrov 13, Milašinović 11, Rodič 6, Smrekar 12.
Hopsi Polzela: Collins 10, Pešak 2, Copot 5, Jurček 18, Mikulić 33. Goltnik 4, Carver 19.

CELOTNA STATISTIKA

V tekmi 4.kola Lige za obstanek so igralci ECE Triglava lovili priključek do predzadnjega mesta, ki ga zasedajo igralci iz Polzele, zato je bila zmaga na tej tekmi za Gorenjce nujna. Tekmo so domačini začeli podjetno in si do konca prvega polčasa priigrali prednost desetih točk (49:39). A kot velikokrat v tej sezoni, v drugem polčasu domača ekipa ni bila na isti ravni kot v prvem in gostje so se vrnili v igro. Na krilih danes izjemnega Josipa Mikulića so do konca tretje četrtine rezultat izenačili, nato pa v zadnji četrtini prevzeli pobudo in tekmo prevesili v svojo korist. Gostje so prevladovali v skoku, saj so jih imeli 15 več od domačih, prav tako pa so za tri točke metali vrhunskih 55%, zato so na koncu zasluženo zmagali. S to zmago so igralci iz Polzele ušli Kranjčanom za tri zmage, po zmagah pa so se tudi izenačili z Zlatorogom iz Laškega, kateremu sedaj močno konkurirajo za 8. mesto v Ligi Nova KBM, ki vodi v četrtfinale državnega prvenstva.
Pri domači ekipi velja je Jan Dornik dosegel 16 točk, sledil mu je Andrej Stavrov s 13. Pri gostih je fenomenalno partijo odigral Josip Mikulić, ki je dosegel kar 33 točk, zadel 7 metov za tri točke in ujel 11 skokov za skupni indeks 45. K zmagi gostov je z dvojnim dvojčkom prispeval tudi Aaron Carver (19 točk in 11 skokov).
V naslednjem kolu bodo košarkarji iz Kranja 27. marca gostili Laščane, Hopsi pa isti dan igralce Šentjurja.