POKALNA LOVORIKA STARA 20 LET

Letos mineva 20 let od največjega uspeha polzelske košarke, od osvojitve pokalnega naslova. Polzelani so se v sezoni 1995/1996 uvrstili na finalni pokalni turnir, katerega je gostil Maribor, nato pa pod vodstvom trenerja Borisa Zrinskega z dvema zmagama prišli do zgodovinskega uspeha, osvojitve naslova pokalnega zmagovalca. V polfinalu so Polzelani premagali mariborski Satex s 77:66, v velikem finalu pa je bila polzelska četa boljša še od drugega mariborskega prvoligaša Bavarije Woltexa s 94:84. Za najboljšega igralca turnirja je bil proglašen član Polzele Klemen Zaletel, turnir pa so zaznamovali tudi navijači Polzele Hmely Boysi, ki so v dvorani Tabor naredili peklensko vzdušje.

POT DO POKALNE ZMAGE:
Na četrtfinalnem turnirju v Postojni so Polzelani najprej ugnali A-2 ligaša Zagorje, potem pa so v finalu premagali domačo Republiko s 83:62.

MARIBOR-DVORANA TABOR: POLFINALE

KS POLZELA — SATEX 77:66 (40:37); Kobale 26, Petranovič 8, Jagodnik 11, Zaletel 13, Stavrov 11, Rituper 8, Rovšnik, Šarlah, Zupanc, Medvešček, Ručigaj. Trener: Boris Zrinski.

FINALE:
KS POLZELA — -BWC 94:84 (45:38); Zaletel 22, Kobale 13, Stavrov 13, Petranovič 14, Rituper 13, Jagodnik 18, Ručigaj 1, Rovšnik, Šarlah, Zupanc, Medvešček. Trener : Boris Zrinski.