HOPSI TRETJIČ ZMAGALI

HOPSI POLZELA – LTH Catings 98:77

(21:16, 25:22, 25:21, 27:18)

Polzela. Športna dvorana. Gledalcev 400. Sodniki: Marko Vučkovič (Maribor), Blaž Smrekar (Nova Gorica), Primož Pipan (Ljubljana).

HOPSI POLZELA: Rat 6, Omladič 2, Steiner 2, Držić 21 (6:8), Bukovič 4, Čup 7 (1:2), Godler 13 (6:7), Wells 10 (2:2), Hodžič 9, Stropnik, Kosič 7, Čebašek 20 (6:7). Trener: Boštjan Kuhar

LTH Castings: Rebec 19 (3:5), Grubelič 5, Sajevic 14 (2:2), Grum 8, Dumenčič, Bošnjak 1 (1:2), Zagorac, Willams 18 (6:6), Jeseničnik, Robbins 12 (2:4). Trener: Radomir Mijanović

PROSTI METI: Hopsi 21:26, LTH 14:19

OSEBNE NAPAKE: Hopsi 19, LTH 23

SKOK: Hopsi 46 (Čebašek 9), LTH 27 (Grum 5)

MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 9:31 (Držić 3, Čebašek 2, Rat 1, Godler 1, Hodžič 1, Kosič 1)

LTH 5:22 (Robbins 2, Sajevic 2, Grubelič 1)

STATISTIKA

Hopsi so povsem zasluženo prišli do tretje prvenstvene zmage, čeprav ne tako zlahka kot kaže končni rezultat. Kljub temu da so vodili skozi celo tekmo, so se borbeni gostje venomer vračali v igro. Varovanci trenerja Boštjana Kuharja so prvi polčas dobili za osem točk, prednost Hopsov pa je v prvem polčasu vseskozi nihala od pet do deset točk. Rumeno-modri so v začetku drugega polčasa z delnim prednost dvignili na 12 točk, končnih 21 točk prednosti pa je tudi najvišja prednost Hopsov. Prav vsi košarkarji domače vrste ki so stopili na parket so se vpisali med strelce. Najučinkovitejša sta bila Ivo Držić ki je dosegel 21 točk in Jakob Čebašek, ki je dosegel 20 točk in dodal 9 skokov, z osmimi podajami pa se je znova izkazal Gregor Bukovič. Prvi strelec gostov je bil Jan Rebec, ki je dosegel 19 točk.