HOPSI PREKINILI NIZ LAŠČANOV

11. Krog Liga Nova KBM

HOPSI POLZELA — ZLATOROG 77:67
(22:14, 17:23, 21:12, 17:18)

Polzela. Športna dvorana. Gledalcev 500. Sodniki: Marko Vučkovič (Maribor), Milan Španič (Postojna), Uroš Kolar (Ljubljana).

HOPSI POLZELA: Rat, Petrovič, Omladič, Steiner, Držič 12, Bukovič 4, Čup 22 (7:12), Godler 6 (3:4), Hodžič 11, Kosič 9 (1:2), Hurt, Čebašek 13 (1:2). Trener: Boštjan Kuhar.

ZLATOROG: Tratnik 25 (5:8), Ledl, Krušič 4, Rizvić 16 (9:9), Barič 2, Durnik 2 (2:4), Tomažič, Miljković 3 (1:2), Špan 15, Rubinshteyn, Mulaomerović. Trener: Aleš Pipan.

PROSTI METI: Hopsi 12:20, Zlatorog 17:23
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 20, Zlatorog 21
PET OSEBNIH NAPAK: Miljkovič (34), Čebašek (35)
SKOK: Hopsi 29 (Čup 8), Zlatorog 37 (Tratnik 7)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 9:24 (Hodžič 3, Držić 2, Čebašek 2, Čup 1, Godler 1)
Zlatorog 6:27 (Špan 3, Tratnik 2, Rizvić 1)

Hopsi so v derbiju 11. kroga lige Nova KBM povsem zasluženo prišli do sedme prvenstvene zmage, hkrati pa so varovanci trenerja Boštjana Kuharja prekinili niz devetih zaporednih prvenstvenih zmag laških pivovarjev.
Začetek tekme je pripadel gostom iz Laškega, ki so si sredi prve četrtine priigrali devet točk prednosti (5:14), Hopsi so sijajno odgovorili z delnim izidom 17:0, prvo četrtino so dobili Hopsi za osem točk. Nadaljevanje prvega polčasa je minilo v odlični igri domačinov, Ki so si sredi druge četrtine priigrali deset točk naskoka (33:23), vendar pa se gostje iz mesteca piva niso predali in do konca prvega polčasa prednost Hopsov znižali na vsega dve točki. Drugi polčas so gostje iz Laškega otvorili z trojko, za zadnje vodstvo na tekmi (39:40), nadaljevanje tekme pa je povsem minilo v znaku domačinov, ki so si povsem zasluženo priigrali sedmo prvenstveno zmago.
V domači vrsti je bil najučinkovitejši Dejan Čup, ki je dosegel 22 točk in dodal 8 skokov, Jakob Čebašek je k zmagi Hopsov prispeval 13 točk, sedem skokov in dve podaji, Ivan Držić je dosegel 12 točk, Alen Hodžič  je v statistiko vpisal 11 točk, 4 skoke in dve podaji, Žan Kosič pa je dosegel 9 točk in dodal 8 podaj,
Prvi igralec vodilne ekipe lige Nova KBM je bil Igor Tratnik, ki je dosegel 25 točk in dodal 7 skokov, Ramo Rizvič pa je dodal 16 točk, 6 skokov in 4 podaje.

Boštjan Kuhar (trener Hopsov):
V lokalnem derbiju smo pokazali več želje in izredno borbenost. Laščanom smo zaustavili met od daleč, kar je njihovo glavno orožje. To je bil tudi ključ do našega uspeha. Fantom bi čestital za borbenost in agresivno igro. Upam, da bomo to prikazali tudi nasljednji petek.

Aleš Pipan (trener Zlatoroga):
Čestitke moštvu Hopsov za zmago. Bolj so si želeli te zmage in bili tokrat boljši tekmec. V ponedeljek nas čaka povratna tekma v Pokalu Špar, na katero odhajamo po novo zmago.