HOPSI LETO 2016 ZAKLJUČILI Z ZMAGO

12. Krog lige Nova KBM

HOPSI POLZELA — ŠENČUR 72:65

(24:15, 17.9, 16:26, 15:15)

Polzela. Športna dvorana. Gledalcev 350. Sodniki: Damjan Gajšek (Podčetrtek), Žiga Rener (Koper), Srečko Savić (Ljubljana).

HOPSI POLZELA: Rat, Petrovič, Omladič, Steiner, Držić 3 (1:2), Bukovič, Čup 8 (1:2), Godler 4 (1:4), Hodžič 11 (2:5), Kosič 14 (1:1), Hurt 10 (2:2), Čebašek 22 (3:6). Trener: Boštjan Kuhar.

ŠENČUR: Collins 11 (3:3), Babič, Novak 8, Jeršin 5 (1:1), Martinčič 11, Pajič 8, Pavič 3 (3:3), Hadžifejzović 4, Karavdič, Tovlović, Stanojević, Varagič 10, Rizman 5 (2:2). Trener. Ernest Novak.

PROSTI METI: Hopsi 11:22, Šenčur 9:9
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 18, Šenčur 23
PET OSEBNIH NAPAK: Hadžifejzović (34)
TEHNIČNA NAPAKA: Kosič (25), Novak(38)
SKOK: Hopsi 33 (Čebašek 8, Hurt 8), Šenčur 33 (Pajić 9)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 11:30 (Čebašek 5, Kosič 3, Čup 1, Godler 1, Hodžič 1)
Šenčur 8:24 (Martinčič 3, Pajić 2, Varagič 2, Rizman 1)

Hopsi so povsem zasluženo prišli do osme prvenstvene zmage, čeprav so se gostje iz Šenčurja pokazali kot dostojen nasprotnik.
Varovanci trenerja Boštjana Kuharja so v prvem polčasu dokazali svojo kvaliteto, rumeno modri so si z odlično igro priigrali visokih 17 točk prednost, kljub visokem vodstvu Hopsev pa se gostje niso predali, drugi počas je pripadel gorenjcem, ki so se štiri minute pred koncem Hopsom približali na vsega dve točki zaostanka (65:63), domačini pa so v nadaljevanju vendarle dokazali, da so boljša ekipa.
Najboljša v domači vrsti sta bila Žan Kosič (14 točk, 6 podaj) in Jakob Čebašek (22 točk in 8 skokov), američan Stephen Hurt je k zmagi Hopsov prispeval 10 točk in 8 skokov.
V gostujoči vrsti je bil najučinkovitejši Marko Pajić, devet skokov in osem doseženih točk.

Boštjan Kuhar (trener Hopsov):
Te zmage si nismo priigrali, temveč smo si jo priborili.Vsem ekipam želim vesel Božič in srečno Novo leto, ter čim manj poškodb.