TERME OLIMIA PODČETRTEK : HOPSI POLZELA 93:95

(33:18, 24:31, 22:24, 14:22)

Strnad 20, Štruc 19, Julević 17 (6 skokov, 5 podaj); Hodžić 28 (5 podaj), Čebašek 21 (10 skokov), Hurt 15 (6 skokov).

STATISTIKA

Potem ko so v sredo prekinil niz enajstih porazov in zabeležili drugo zmago v Ligi Nova KBM, so bili izbranci trenerja Andreja Žaklja znova zelo blizu dvema točkama. A v dramatični končnici so imeli gostje s Polzele več razpoloženih posameznikov, tako da so se oni veselili svoje devete zmage.

Hopsi so igrali le s sedmimi igralci in bili po prvih desetih minutah v zaostanku petnajstih točk. Uvodna četrtina je bila za domačine prava poezija; ob zgolj dveh zgrešenih metih iz igre (12:14) ter s stoodstotnim metom za tri točke (5:5) so dosegli kar 33 točk. Prednost so držali ves prvi polčas, v nadaljevanju pa so tudi gostje začeli igrati bolj natančno. Hopsi so zadeli kar 15 trojk iz 27 poskusov (55%) in prav z meti z razdalje so ujeli in prehiteli tekmeca.

Do prvega izenačenja so prišli v 37. minuti po trojki Ivana Držića (84:84), v vodstvo so prešli s trojko Stephena Hurta (87:86), ključni pa sta bila koš in dodaten prosti met Jakoba Čebaška za 92:88.

Za zmagovalce je naveza Alen Hodžić (28 točk, trojke 6:10, indeks 28), Jakob Čebašek (21 točk, 10 skokov) in Stephen Hurt (15 točk, met iz igre 6:9) dosegla dve tretjini točk, pri domačih pa sta največ točk dosegla Nejc Strnad (20) ter Jure Štruc (19).

V 15. kolu bodo Terme Olimia gostile Portorož (20. 1.), Hopsi pa bodo gostovali v Škofji Loki (21. 1.).

Izjavi trenerjev po tekmi:

Andrej Žakelj, trener Term Olimia Podčetrtka:
“Čestitam fantom za pravi pristop in borbeno predstavo na tej tekmi. Viden je napredek v naši igri, vendar se bomo morali v prihodnje za boljši končni rezultat držati dogovorov in razmišljati o svoji igri. Nič ne pride čez noč, zato verjamem, da bomo v prihodnje igrali še boljše.”

Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzele:
“Domača ekipa nas je presenetila z agresivno igro in natančnimi meti iz razdalje. V nadaljevanju smo se zbrali, odigrali agresivneje in prišli do zaslužene zmage.”