HOPSI V ČETRTFINALU POKALA ŠPAR

Povratna tekma 5. kroga pokal Špar

HOPSI POLZELA — ECE TRIGLAV 71:67
(23:23, 23:10, 19:13, 6:21)

Športna dvorana na Polzeli. Gledalcev 70. Sodnika: Uroš Kolar (Ljubljana), Klemen Peter Dovč (Domžale).

HOPSI POLZELA: Rat 5, Omaldič 2, Steiner, Držić 5, BukoviČ 4 (0:2), Čup 10, Godler 8 (1:2), Hodžič 6, Stropnik, Kosič 6, Hurt 6 (2:2), Čebašek 19 (2:2). Trener: Boštjan Kuhar

ECE TRIGLAV: Bešner 3 (3:4), Zdolšek 8 (4:6), Vojičič 6, Luznar, Žepič 6 (1:1), Nemanič 6, Rotar 15, Markovič 9 (2:2), Vravnik 12 (2:5), Jakobčič 2. Trener: Tomo Orešnik.

PROSTI METI: Hopsi 5:8, Triglav 12:18
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 23, Triglav 16
PET OSEBNIH NAPAK: Bukovič (36)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 10:29 (Čebašek 3, Hodžič 2, Kosič 2, Rat 1, Godler 1, Držič 1)
Triglav 5:22 (Rotar 3, Žepič 1, Markovič 1)

Hopsi so se z dvema zmagama zanesljivo uvrstili v četrtfinale pokala Špar, po prvi tekmi v Kranju so imeli varovanci trenerja Boštjana Kuharja devet točk prednosti, torej je bila povratna tekma proti drugoligašu iz Kranja le formalnost. Gostje so se domačim dobro upirali v prvi četrtini, ki se je končala z neodločenim izidom 23:23, v domači vrsti pa je v prvih desetih minutah Jakob Čebašek dosegel kar 19 točk. V nadaljevanju so Hopsi le višali prednost, ta je ob koncu tretje četrtine znašala devetnajst točk. V zadnji četrtini so priložnost dobili tudi igralci ki sicer igrajo manj, vendarle pa ponujene priložnosti niso izkoristili, saj so dovolili gostom da so do konca tekme znižali prednost Hopsov na konče štiri točke. To je bila tekma ki jo je bilo potrebno odigrati, veseli podatek da so jo Hopsi zaključili brez poškodb, pred pomembnima tekmama v Škofji Loki in predvsem na Polzeli, ko se bodo v ponedeljek 30 januarja ob 18.45 pomerili z Sixt Primorsko.