HOPSI ŠE DRUGIČ PREMAGALI PRIMORCE

16. Krog lige Nova KBM

HOPSI POLZELA — SIXT PRIMORSKA 73:67
(16:19, 20:19, 22:17, 15:12)

Športna dvorana na Polzeli. Gledalcev 300. Sodniki: Sašo Petek (Maribor), Marko Vučkovič (Maribor), Gregor Gajšek (Podčetrtek)

HOPSI POLZELA: Rat, Omladič, Steiner, Držič 13 (7:8), Bukovič, Čup 19 (7:8), Godler, Hodžič 9 (2:4), Stropnik, Kosič 17 (2:2), Hurt 2 (0:2), Čebašek 13 (2:4). Trener: Boštjan Kuhar.

SIXT PRIMORSKA: Radulović 9 (1:1), Ožegovič, Sanadze 17 (5:6), Zadnik 4 (2:2), Petrović 8 (0:2), Kosi 4 (4:4), Zupan 9 (4:4), Lisica, Glas, Čapin 3, Morina 2 (2:2), Gajič 11 (4:6). Trener: Aleksander Sekulič.

PROSTI METI: Hopsi 20:28, Primorska 22:27
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 26, Primorska 28
PET OSEBNIH NAPAK: Čebašek (40), Sanadze (40)
TEHNIČNA NAPAKA: Kuhar (19), Hodžič (26)
SKOK: Hopsi 32 (Čebašek 9.Čup 8), Primorska 36 (Radulovič 8, Kosi 8)
MET ZA TRI TOČKE Hopsi 9:20 (Kosič 3, Čebašek 3, Držić 2, Hodžič 1)
Primorska 7:31 (Sanadze 2, Petrović 2, Zupan 1, Čapin 1, Gajič 1)

Hopsi so v izenačeni in razburljivi tekmi povsem zasluženo prišli do enajste prvenstvene zmage in korak bliže do cilja sezone, uvrstitve v ligo za prvaka. Rumeno- modri so odlično začeli, v četrti minuti so vodili 12:2, nadaljevanje prve četrtine pa je pripadel gostom iz Primorske, ki so prvo četrtino dobili za tri točke. Tudi nadaljevanje je bilo zelo izenačeno, na velikem odmoru so primorci imeli dve točki prednosti. Tudi v tretji četrtini so se ekipi izmenjevali v vodstvu, zadnje vodstvo gostov iz obale je bilo v 28. minuti, ko se gostje povedli z 50:48. Hopsi so po treh četrtinah vodili 58:55, v zadnjni četrtini pa stopili na plin in si dobri dve minuti pred koncem priigrali devet točk prednosti (69:60) in do konca prednost uspeli zadržati in vpisati enajsto prvenstveno zmago.
V domači četi, pod odličnim vodstvom trenerja Boštjana Kuharja, je bil znova najboljši Jakob Čebašek, ki je dosegel 13 točk, dodal 9 skokov in 4 podaje, ekipo je odlično vodil Žan Kosič, ki je dosegel 17 točk in dodal 8 podaj. Dejan Čup je bil najboljši strelec Hopsov (19 točk), dodal je še 8 skokov. Najboljšo partijo v dresu Hopsov je odigral Ivo Držić, 13 točk in trije skoki, veliko delo v obrambi pa je opravil Alen Hodžič, ki je v drugem polčasu povsem zaustavil najnevarnejšega strelca v vrstah primorcev, Dudo Sanadzeja.
Hopsi so si s zmago na široko odprli vrata lige za prvaka, odlična in borbena predstava ekipe in odlićno vzdušje na tribunah, ki so mu ton držali legendarni Hmely Boysi.

Boštjan Kuhar (trener Hopsov):
V izredno težki tekmi, ki ni bila boj, temveč mesarsko klanje, smo pred domačimi gledalci prišli do zelo pomembne zmage v boju za uvrstitev v ligo za prvaka, ki je glavni cilj te sezone.