HOPSI POKAZALI VELIKO SRCE

19. KROG Lige Nova KBM

HOPSI POLZELA — ŠENTJUR 77:75
(16:27, 22:22, 19:13, 20:13)

Športna dvorana na Polzeli. Gledalcev 400. Sodniki: Matej Špendl (Maribor), Gregor Mlakar (Škofja Loka), Blaž Smrekar (Nova Gorica).

HOPSI POLZELA: Rat, Omladič, Steiner, Držić 2, Bukovič 2,, Čup 21 (2:3), Godler , Hodžič 10 (1:2), Stropnik, Kosič 12 (4:4), Hurt 11 (2:2), Čebašek 19 (1:4). Trener: Boštjan Kuhar

TAJFUN: Grant 17 (1:1), Maček 11 (2:4), Sebič 2, Jereb), Erjup, Debelak, Spicer 13 (1:4), Vujasinć 16 (6:8), Miković 11, Banić 2, Vodopivec. Trener: Jurica Golemac.

PROSTI MET: Hopsi 10:15, Tajfun 13:23
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 23, Tajfun 23
SKOK: Hopsi 31 (Čebašek 9), Tajfun 31 (Spicer 8)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 9:25 (Čebašek 4, Kosič 2, Čup 1, Hodžič 1, Hurt 1)
Tajfun 10:26 (Grant 4, Maček 3, Vujasinović 2, Miković 1)

Hopsi so lokalni derbi dobili z veliko mero borbenosti in nepopustljivosti, varovanci trenerja Boštjana Kuharja so si s trinajsto prvenstveno zmago dodobra odprli vrata v ligo za prvaka.
Hopsi so odigrali zelo slab prvi polčas, motivirani gostje so v prvem polčasu prevladovali na parketu, odlično so zadevali mete za tri točke, domačini pa niso našli pravega zdravila za igro Tajfuna. Gostje so si do polčasa priigrali prednost 11 točk, v nadaljevanju pa so se razigrali tudi Hopsi, ki so popravili igro v obrambi, v napadu pa so rumeno-modri začeli zadevati. Pet minut pred koncem so gostje vodili 62:70, Hopsi pa so v slabi minuti s serijo 8:0 izid izenačili na 70. Jakob Čebašek je minuto in pol pred koncem zadel trojko za 74:71, Stephan Hurt in Alen Hodžič pa sta z natančnim izvajanjem prostih metov Hopsom prinesla zasluženo, trinajsto prvenstveno zmago.
Dejan Čup je v domači vrsti dosegel 21 točk in dodal pet skokov in tri podaje, Jakob Čebašek je dosegel 19 točk in dodal 9 skokov,č Žan Kosič je v svojo statistiko vpisal dvojnega dvojčka, 12 točk in 11 podaj. Pri gostih iz Šentjurja najboljši Danijel Vujasinović, ki je dosegel 16 točk in 7 podaj.

Boštjan Kuhar (trener Hopsov):

Košarkarji Tajfuna so nas v prvem polčasu presenetili z domiselno igro. Enostavno nismo bili kos njihovim preciznim metom. Kljub zaostanku smo se v drugem polčasu pobrali, spre,menili nekaj taktičnih zamisli v obrambi ter tekmo obrnili v našo korist. Čestitam fantom za zmago in uvrstitev v Ligo za prvaka. Ekipi Tajfuna pa želim čim boljše predstave v Ligi za obstanek.