(20:14, 20:13, 22:20, 16:13)

Jefferson 22, Hrovat 13, Oliver 12 (8 skokov); Vasilić 13 (5 skokov), Čup 9 (9 skokov), Rogelja 7.

STATISTIKA
POSNETEK TEKME

Petnajstkratni državni prvaki iz Ljubljane so uspešno začeli pohod proti polfinalu oziroma lovoriki, ki je niso osvojili že sedem let ali nazadnje leta 2009. Pred domačimi gledalci v Stožicah so suvereno premagali Rogaško z 78:60.

Union Olimpija je prevladovala vseh štirideset minut, saj je imela večje število igralcev, predvsem pa tudi bolj razpoložene. Izstopal je Brandon Jefferson z 22 točkami (trojke 6:11).

Zeleno-beli so bili hkrati motivirani ter agresivni v obrambi, kjer so zaustavili vse najnevarnejše igralce Hopsov, vključno z najbolje ocenjenim igralcem rednega dela Jakobom Čebaškom. Edini pri gostih, ki je prešel mejo desetih točk, je nova okrepitev, Milojko Vasilić (14).

V soboto bo Union Olimpija igrala v Rogaški Slatini, Hopsi pa znova v gosteh, in sicer v Novem mestu.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Gašper Okorn, trener Uniona Olimpije:
Prebili smo led. Najbolj pomembno je, da smo Ligo za prvaka začeli z zmago. Sedaj se lahko v miru ozremo naprej. Prve tekme so vedno rizične, saj nikoli ne veš, kaj te čaka po premoru. Nocoj smo bili vseh 40 minut boljši. Današnja tekma bo šla hitro v pozabo, saj nas že v soboto čaka nova preizkušnja.