HOPSI OSTAJAJO BREZ ZMAGE

Liga NOVA KBM – ZA PRVAKA

HOPSI POLZELA — ROGAŠKA 62:76
(20:24, 10:30, 18:9, 14:13)

Športna dvorana na Polzeli. Gledalcev 300. Sodniki: Mario Majkič (Hrastnik), Blaž Zupančič (Ljubljana), Srečko Savič (Ljubljana)

HOPSI POLZELA: Rat, Omladič 2, Steiner, Držić, Bukovič, Čup 15 (3:6), Godler 8, Hodžič 12, Rogelja 2, Kosič, Vasilić 10 (2:2), Čebašek 13 (1:2). Trener: Boštjan Kuhar.

ROGAŠKA: Ferme 18 (3:4) , Johns 2, Božak, Đuranović 6, Fon 5, Šantelj 6, Darwin 30 (2:2), Grušovnik, Novak, Čamdžić 2, Drobnjak 7 . Trener: Damijan Novaković.

PROSTI METI: Hopsi 6:10, Rogaška 5:6)
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 16, Rogaška 16
SKOK: Hopsi 29 (Čebašek 10), Rogaška 30 (Đuranović 8)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 6:24 (Godler 2, Hodžič 2, Čebašek 2)
Rogaška 11:32 (Darwin 6, Ferme 3, Fon 1, Drobnjak 1)

Hopsi so izgubili še četrto zaporedno tekmo, tretjo v ligi za prvaka, v kateri ostajajo še brez zmage. Rogaška je domačine povsem nadigrala, predvsem v drugi četrtini, v kateri so si gostje priigrali visoko prednost in jo zlahka zadržali do konca tekme, za povsem zasluženo tretjo zmago v ligi za prvaka.
Prva četrtina je minila v napadalni igri, gostje so že v prvi četrtini zadeli štiri trojke in si priigrali štiri točke prednosti. Drugih 10 minut je povsem minilo v znamenju košarkarjev Rogaške, ki so prednost višali iz minute v minuto, pred glavnim odmorom se je prednost Rogaške zaustavila na +24. Nadaljevanje je bilo zgolj formalnost, nerazpoloženi Hopsi so poskušali znižati prednost gostov, varovanci trenerja Boštjana Kuharja so dobili tretjo in četrto četrtino, vendar pa je zmaga zasluženo odšla v Rogaško.
Domači nikakor niso znali ustaviti odličnega dvojca Rogaške, američan Davis Darwin je Hopsom nasul kar 30 točk, dodal je tudi 4 podaje in 3 skoke, kapetan Tadej Ferme pa je dosegel 18 točk in dodal 4 podaje. V znova nerazpoloženi domači ekipi je Jakob Čebašek znova zabeležil dvojnega dvojčka (13 točk, 10 skokov), Dejan Čup pa je dosegel 15 točk in dodal 6 skokov)

Boštjan Kuhar (trener Hopsov):

Rogaška je po dveh zmagah prišla na Polzelo povsem sproščena, na kar sem svoje igralce tudi opozarjal. V obrambi bi morali odigrati ostro in agresivno, vendar tega nismo storili. Rogaška je v prvem polčasu zadela skoraj vse. Današnjo tekmo smo izgubili v obrambi, ekipi Rogaške pa čestitam za zasluženo zmago.