HOPSI PREMAGALI LAŠKE PIVOVARJE

5. krog Lige za prvaka

HOPSI POLZELA — ZLATOROG LAŠKO 76:73
(22:16, 15:26, 17:14, 22:17)

Športna dvorana na Polzeli. Gledalcev 400. Sodniki: Boris Krejič (Kranj), Marko Vučkovič (Maribor), Damjan Gajšek (Podčetrtek)

HOPSI POLZELA: Omladič, Steiner, Držić 15 (3:4), Bukovič 2 (0:2), Čup 19 (3:4), Godler 5 (0:2), Hodžič 13 (4:4), Rogelja 2 (2:2), Stropnik, Kosič, Vasilić 12 (2:2), Čebašek 8 (4:5). Trener: Boštjan Kuhar.

ZLATOROG: Tratnik 12 (2:2), Ledl 2, Krušič 8 (0:1), Rizvić 7, Barič 16 (8:8), Kobič, Durnik, Tomažič, Miljković 4 (2:4), Špan 24, Rubinshteyn, Mulaomerović. Trener: Aleš Pipan.

PROSTI METI: Hopsi 18:25, Zlatorog 12:15
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 23, Zlatorog 23.
PET OSEBNIH NAPAK: Igor Tratnik (39)
SKOK: Hopsi 30 (Čebašek 9), Zlatorog 34 (Tratnik 10)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 4:15 (Držić 2, Godler 1, Hodžič 1)
Zlatorog 9:25 (Špan 6, Barič 2, Rizvić 1)

Lokalni derbi je znova postregel z vsemi čari, ki jih prinaša košarkarska igra. Dvoboj med Hopsi in Zlatorogom je bil odločen v razburljivi končnici, zmaga pa je povsem zasluženo ostala na Polzeli.
V prvih desetih minutah so si Hopsi priigrali šest točk prednosti, v začetku druge četrtine so polzelani povedli za osem (24:16), borbeni laščani pa so po zaslugi v prvem polčasu izjemno razpoloženega Jana Špana, z delnim izidom 10:2 sredi druge četrtine izenačili na 26. Igra Hopsov v nadaljevanju druge četrtine ni stekla po domačih željah, gostje so si do velikega odmora uspeli priigrati pet točk prednosti. Tudi prvi del tretje četrtine je bil po notah pivovarjev iz Laškega, ki so si sredi tretje četrtine priigrali najvišjo prednost (43:51), Hopsi pa so po minuti odmora trenerja Boštjana Kuharja odgovorili z delnim rezultatom 9:0 in po trojki kapetana Uroša Godlerja povedli 52:51. Rumeno-modri so odlično zaigrali v zadnjem delu tekme, nezaustavljiv je bil Ivan Držič, Hopsi pa so šest minut pred koncem vodili 64:58. Gostje so odgovorili z delnim izidom 0:9 in po trojki Rama Rizvića štiri minute pred koncem povedli 64:67. V razburljivo končnico sta ekipi vstopili izenačeni, Dejan Čup je po odlični akciji Hopsov atraktivno zabil za vodstvo 72:71, 47 sekund pred koncem. Andraž Rogelja je 25 sekund kasneje z zadetima prostima metoma prednost Hopsov povišal na 74:71, Nejc Barič pa je 15 sekund pred koncem prednost Hopsov znižal na eno točko. 14 sekund pred koncem je Urban Bukovič zgrešil oba prosta meta, najboljši strelec tekme Jan Špan, pa je dve sekundi pred koncem zgrešil met za tri točke. Ivan Držić je z zadetima prostima metoma slabo sekundo pred koncem le potrdil zasluženo zmago Hopsov, ki so zmagali drugič v ligi za prvaka in še naprej ostajajo v igri za uvrstitev v polfinale državnega prvenstva.
Prvo ime Hopsov je bil Dejan Čup, ki je dosegel 19 točk in dodal 6 podaj in štiri skoke, Ivan Držić je odigral najboljšo tekmo v rumeno-modrem dresu, v svojo statistiko je vpisal 15 točk in 2 podaji, odlično so odigrali tudi Alen Hodžič (13 točk, 5 podaj), Jakob Čebašek (9 skokov, 8 točk) in Milojko Vasilić, ki je dosegel 12 točk in dodal 5 skokov. Ne gre prezreti tudi odličnega učinka kapetana Uroša Godlerja, Andraža Rogelje in Urbana Bukoviča. Pri gostih iz Laškega sta iztopala oba branilca, Jan Špan je dosegel 24 točk, Nejc Barič pa je dodal 16 točk, 5 skokov in 5 podaj.

Boštjan Kuhar (trener Hopsov):
Po izedno borbeni tekmi, ki je imela dva različna polčasa, smo prišli do zmage, s katero ostajamo v igri za polfinale. Čestitam igralcem za zmago, zahvalil pa bi se tudi navijačem za bučno podporo. Pozivam jih,da nas v velikem številu podpirajo tudi nasljednjo soboto, ko bo naš nasprotnik Union Olimpija.