ZAUSTAVLJEN NIZ HOPSOV

7.Krog Lige za prvaka

HOPSI POLZELA — KRKA 67:81
(26:20, 15:18, 12:26, 14:17)

Polzela. Športna dvorana. Gledalcev 600. Sodniki: Boris Krejič (Kranj),Matej Špendl (Maribor), Edo Javor (Ljubljana).

HOPSI POLZELA: Rat, Omladič, Steiner, Držić 2, Bukovič 3, Čup 12 (1:2), Godler, Hodžič 12 (2:2), Rogelja 6 (2:3), Kosič 4, Vasilić 9 (2:2), Čebašek 19 (3:4). Trener: Boštjan Kuhar.

KRKA: Rebec 4, Curry 31 (2:2), Rojc 6 (4:5), Kužnik, Škedelj, Jukić 3, Dimec 7 (1:2), Čebular 11, Ritlop, Bunić 2, Elliot 2, Luković 15. Trener: Simon Petrov.

PROSTI METI: Hopsi 10:13, Krka 7:9
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 18, Krka 22
SKOK: Hopsi 32 (Čebašek 10), Krka 42 (Dimec 10)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 9:31 (Čebašek 4, Hodžič 2, Bukovič 1, Čup 1, Vasilić 1)
Krka 14:29 (Curry 7, Čebular 3, Luković 3, Jukić 1)

Novomeška Krka je prekinila niz treh zaporednih zmag Hopsov, kljub četrtem porazu v ligi za prvaka pa so Hopsi znova prikazali odlično predstavo. Glavni vzrok poraza Hopsov leži v izjemnem metu za tri točke aktualnih državnih prvakov, dolenjci so namreč zadeli kar 14 od 29 poskusov za tri točke.
Hopsi so dobili prvi polčas za tri točke, v prvem polčasu je blestela naveza Jakob Čebašek in Dejan Čup, v gostujoči vrsti je stik z domačini držal dvojec Curry-Luković. Večji del tretje četrtine je minil v zelo izenačeni igri, Hopsi so štiri minute pred koncem tretje četrtine še vodili 48:47, nato pa je sledila serija zadetih trojk gostov, ki so zadeli pet trojk zapored in z delnim izidom 15:0 povedli 48:62. Hopsi so se dobrih sedem minut pred koncem uspeli približati na štiri točke zaostanka (60:64), vendar pa so gostje prednost uspeli zadržati in zmagati šestič v ligi za prvaka.
V domači vrsti je novega dvojnega dvojčka vpisal Jakob Čebašek (19 točk, 10 skokov), Dejan Čup je dosegel 12 točk in dodal 8 skokov, 12 točk je dosegel Alen Hodžič ki je v svojo statistiko dodal še 4 skoke in 2 podaJi. Krka je imela v svojih vrstah izjemno razpoloženega američana Ronalda Currya (31 točk), Marko Luković pa je dodal 15 točk in 7 skokov)

Boštjan Kuhar (trener Hopsov):
Tekmo smo izgubili v tretji četrtini, ko nismo našli odgovora na agresivno obrambo novomeščanov. Krka je imela izredni strelski dan. Razloga za poraz tičita tudi v obrambi, pri metu iz razdalje in izgubljenem skoku.