HOPSI ŠE ČETRTIČ ZMAGALI

Liga Nova KBM. 9. krogLige za prvaka

HOPSI POLZELA — HELIOS SUNS 83:70
(16:30, 24:6, 29:17, 14:17)

Športna dvorana na Polzeli. Gledalcev 350. Sodniki: Mario Majkič (Hrastnik), Milan Španič (Postojna), Srečko Savić (Ljubljana).

HOPSI POLZELA: Rat, Steiner, Držič 7, Bukovič 5, Čup 12 (2:2), Godler 16 (4:4), Hodžič 10 (2:5), Rogelja, Stropnik, Kosič 11 (3:3), Vasilić 12 (4:4), Čebašek 10 (1:2). Trener: Boštjan Kuhar.

HELIOS SUNS: Močnik 14 (8:8), Oman 10 (3:7), Bratec 6, Segarić 5 (2:2), Vesel 2, Gorjanc, Klavžar 3, Atanacković 12, Bolčina 5 (1:2), Vončina 13 (6:7). Trener: Dejan Čikić.

PROSTI METI: Hopsi 16:20, Helios 20:26
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 25, Helios 20
PET OSEBNIH NAPAK: Bolčina (32), Atanacković (37).
SKOK: Hopsi 33 (Čebašek 9), Helios 30 (Bolčina 8)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 7:15 (Godler 2, Kosič 2, Držič 1, Bukovič 1, Čebašek 1)
Helios 8:27 (Bratec 2, Atanacković 2, Oman 1, Segarić 1, Klavžar 1, Vončina 1)

Hopsi so vpisali četrto zmago v ligi za prvaka in tako še naprej ostajajo v igri za uvrstitev v polfinale državnega prvenstva. O potniku v polfinale bo odločala tekma zadnjega, desetega kroga, ko Hopsi v soboto gostujejo v Laškem.
Hopsi so zelo slabo začeli tekmo proti soncem iz Domžal, gostje so prvo četrtino dobili za neverjetnih 14 točk, prednjačil pa je bivši košarkar Hopsov Simo Atanacković. Druga četrtina je pokazala povsem drugi obraz Hopsov, domači so zaigrali agresivno obrambo, v napadu so se vrstile domiselne akcije, po šestih minutah igre v drugi četrtini so varovanci trenerja Boštjana Kuharja z delnim izidom 17:2 povedli 33:32 in si do konca prvega polčasa priigrali štiri točke prednosti. Glavni nosilec preobrata je bil kapetan Uroš Godler, ki je v drugi četrtini dosegel deset točk, od tega dve trojki. Tudi drugi polčas so Hopsi začeli silovito, z delnim izidom 12:0 so po slabih petih minutah tretje četrtine vodili 52:36 in zmagovalec je bil odločen. V nadaljevanju so priložnost za igro dobili vsi igralci Hopsov, z izjemo obolelega Andraža Rogelje.
V vrstah Hopsov sta izstopala Uroš Godler in Milojko Vasilić, kapetan Hopsov je dosegel 16 točk in dodal 5 skokov in dve podaji, center Hopsov Milojko Vasilić pa je poskrbel za nekaj atraktivnih potez, v svojo statistiko pa je vpisal 12 točk, 4 skoke, 3 blokade in dve podaji. Dejan Čup je v zmago Hopsov prispeval 12 točk in 4 podaje, Žan Kosič je odlično vodil polzelsko zasedbo in dosegel 11 točk in dodal 5 podaj in 4 skoke, Jakob Čebašek je bil znova blizu dvojnemu dvojčku (10 točk, 9 skokov). V gostujoči vrsti, ki je v ligi za prvaka še naprej brez zmage je bil najučinkovitejši Jure Močnik, ki je dosegel 14 točk in dodal 6 podaj.

Boštjan Kuhar (trener Hopsov):
Pred domačimi navijači smo prišli do pomembne zmage v boju za polfinale prvenstva. Upam, da bomo takšno energijo prikazali tudi na sobotnem, odločilnem srečanju proti Zlatorogu.