PODPRVAK PADEL NA POLZELI

Liga Nova KBM 4. krog

HOPSI POLZELA — ROGAŠKA 73:61
(12:19, 18:19, 22:10. 21:13)

Polzela. Športna dvorana. Gledalcev 500. Sodniki: Blaž Zupančič (Ljubljana), Gregor Mlakar (Škofja Loka), Domen Krajnc (Limbuš).

HOPSI POLZELA: Collins 3 (1:3), Rogelja 10 (2:2), Steiner, Držić 4, Bukovič 6, Čup 15 (1:2), Borse 11, Godler 5, Dragan 12 (1:2), Rotar, Stropnik, Vasilić 7. Trener: Boštjan Kuhar.

ROGAŠKA: Kosič 8 (4:4), Davis 11 (6:7), Zajko, Đuranović 6 (2:2), Fon 8 (8:8), Vujačič 5, Nikolič 3 (1:2), Batur 6 (1:3), Pajić 6 (1:2), Šantelj 2 (2:2), Drobnjak 6. Trener: Damjan Novaković.

PROSTI METI: Hopsi 5:9, Rogaška 25:30
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 26, Rogaška 18
SKOK: Hopsi 34 (Dragan 8), Rogaška 32 (Batur 6)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 10:25 (Borse 3, Rogelja 2, Bukovič 2, Godler 1, Dragan 1, Vasilić 1)
Rogaška 6:18 (Drobnjak 2, Davis 1, Vujačič 1, Batur 1, Pajić 1 )

Hopsi so proti aktualnim podprvakom lige prišli do prve prvenstvene zmage, rumeno-modri so maestralno odigrali drugi polčas in povsem zasluženo dobili lokalni derbi.
Prvi polčas je minil v znaku gostov iz Rogaške, Hopsi nikakor niso našli pravega recepta za igro aktualnih podprvakov, ki so skozi ves prvi polčas vodili, največ za enajst točk, na polčas so odšli s prednostjo osmih točk. Iz slačilnice so na parket v drugem polčasu prišli povsem novi Hopsi, pravi rumeno-modri orkan si je v treh minutah in pol z delnim izidom 16:0 priigral prednost osmih točk (46:38), do konca tretje četrtine so gostje prednost Hopsov uspeli prepoloviti, pred zadnjimi desetimi minutami so imeli varovanci trenerja Boštjana Kuharja štiri točke prednosti. Tako kot so začeli tretjo četrtino so Hopsi odprli tudi zadnjo, četrto četrtino, tri zaporedne trojke so Hopse popeljale do prednosti 61:48, ki je do konca zadostovala za zanesljivo, prvo prvenstveno zmago Hopsov.
Dejan Čup je bil prvi strelec polzelanov (15 točk, 6 skokov, 5 podaj), vse boljši Andraž Rogelja je dodal 10 točk in 7 podaj, mladi Nik Dragan je odigral fantastično tekmo, 12 točk in osem skokov, svoje so dodali tudi odlični Urban Bukovič (6 točk, 6 skokov in 5 podaj), Sebastjan Borse (11 točk, 3 skoki), Milojko Vasilić, Uroš Godler in Ivo Držić. Pri gostih je bil najučinkovitejši američan Rashun Davis, ki je dosegel 11 točk in dodal 5 skokov.

Boštjan Kuhar (trener Hopsov):

Čestitam fantom za izredno borbeno igro. V prvem polčasu smo igrali v krču, v drugem pa smo se sprostili. Košarkarjem Rogaške se vidi, da igrajo na dveh frontah, saj se jim je v drugih dvajsetih minutah začela poznati utrujenost. Zmaga je ostala doma, upam pa na še boljše nadaljevanje sezone.