HOPSI POHOPSALI ILIRIJO

Liga Nova KBM 6.Krog

HOPSI POLZELA — ILIRIJA 95:76
(27:22, 12:14, 33:16, 23:24)

Polzela. Športna dvorana. Gledalcev 350. Sodniki: Igor Poljanšek (Hraše), Primož Pipan (Ljubljana), Milanko Milanović (Kranj)

HOPSI POLZELA: Collins 23 (8:8), Rogelja, Steiner, Držić 5 (2:2), Bukovič 5, Čup 18 (3:4), Borse 4 (1:2), Godler 4 (1:2), Rotar 21 (2:4), Stropnik, Vasilić 15 (5:7). Trener: Boštjan Kuhar.
.
ILIRIJA: Čučovič 3 (1:2), Hukić, Ružič 6, Cvetkovič, Rodič 4, Sarajlić, Mladenovski 6, Germ 13 (3:3), Modrić 2, Bajc 3 (1:2), Šiško 21 (4:7), Vončina 18 (5:6). Trener: Saša Dončič.

PROSTI METI: Hopsi 22:29, Ilirija 14:20
OSEBNE NAPAKE: Hopsi 25, Ilirija 26
PET OSEBNIH NAPAK: Čup (39)
SKOK: Hopsi 33 (Godler 7), Ilirija 28 (Čučovič 8)
MET ZA TRI TOČKE: Hopsi 11:22 (Rotar 5, Collins 1, Držić 1, Bukovič 1, Čup 1, Borse 1, Godler 1)
Ilirija 8:28 (Šiško 3, Vončina 3, Germ 2)

Hopsi so z odlično igro v drugem polčasu prišli do zaslužene druge prvenstvene zmage, v Športni dvorani na Polzeli je padla ljubljanska Ilirija.
Rumeno-modri so slabo otvorili tekmo, gostje so sredi prve četrtine povedli za deset točk (7:17), v petih minutah nadaljevanja so Hopsi z delnim izidom 20:5 prišli do prednosti 27:22. Varovanci trenerja Boštjana Kuharja so z igro nihali tudi v drugi četrtini, na veliki odmor so Hopsi odnesli tri točke prednosti. V tretjem delu tekme so prevladovali polzelani, rumeno-modri vihar je udarjal z vseh položajev, blestela sta američan Chauncey Collins in predvsem Tjaž Rotar, ki je v tretji četrtini zadel vse štiri poskuse za tri točke. Hopsi so v zadnjih deset minut krenili s prednostjo dvajsetih točk, ki so jih zlahka zadržali do konca tekme.
Najboljša v domači vrsti sta bila Chauncey Collins in Dejan Čup, prvi je dosegel 23 točk in dodal 7 podaj in 4 skoke, Dejan Čup pa je dosegel 18 točk in dodal 4 skoke in 3 podaje. Tjaž Rotar je bil drugi strelec Hopsov, z metom 5:6 za tri točke je dosegel 21 točk. Odlično je odigral tudi Milojko Vasilić, ki je dosegel 15 točk in dodal 5 skokov in 4 podaje. Pri gostih je bil najboljši Žan Mark Šiško, ki je dosegel 21 točk in dodal 5 podaj, Luka Vončina pa je dosegel 18 točk.

Boštjan Kuhar (trener Hopsov):
Ilirijo smo premagali z borbeno in agresivno igro. Kot ponavadi smo tekmo slabo odprli in to moramo v prihodnjih dneh popraviti. Upam, da se že na naslednji tekmi v moštvi po poškodbi vrne Nik Dragan, počasi se vrača tudi Andraž Rogelja. Z njima bo ekipa dobila dodatno širino. Čestitam fantom za agresivno in srčno igro, ki so jo pokazali.